Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Konica Minolta w rankingu CDP

Konica Minolta w rankingu CDP

Firma Konica Minolta, międzynarodowy dostawca kompleksowych rozwiązań i usług IT w zakresie optymalizacji obiegu dokumentów, została wyróżniona w rankingu CDP. Firma znalazła się na prestiżowej liście Climate A 2016 w związku z prowadzeniem licznych działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatu.

Na liście Climate A 2016 znalazły się firmy uznane za globalnych liderów w kwestii podjętych działań i wdrożonych strategii, których celem było zapobieganie zmianom klimatu. W tym roku badaniem CDP zostało objętych ponad 5000 międzynarodowych organizacji i tylko 193 znalazło się na prestiżowej liście, w tym 22 firmy z Japonii. Zostały one wyróżnione za przeprowadzone inicjatywy na rzecz redukcji emisji CO2 i zapobiegania skutkom zmian klimatu.
Konica Minolta podejmuje liczne działania na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, zgodnie z przyjętym planem EcoVision 2050. W latach 2005-2050 firma postawiła sobie za cel redukcję emisji CO2 o 80% w całym cyklu życia produktu. Aby zapobiec zmianom klimatu, Konica Minolta zobowiązała się również do cyklicznego wdrażania działań na rzecz ochrony środowiska, w tym udostępniania klientom oraz dostawcom wiedzy i technologii w dziedzinie ochrony środowiska, które firma opracowała w ciągu ostatnich lat.
Zgodnie z przyjętą filozofią, Konica Minolta skupiając się na tworzeniu nowej wartości promuje działania w zakresie zarządzania środowiskiem, zarówno w kategoriach społecznych, jak i ekonomicznych.
CDP to międzynarodowa organizacja non profit, oferująca jako jedyna globalny system do pomiaru i wymiany istotnych informacji w zakresie ochrony środowiska. Obecnie posiada największy zbiór informacji dotyczących zmian klimatu oraz ryzyka cen towarów, na podstawie których firmy podejmują decyzje strategiczne.

Fot. www.pixabay.com

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kto jeszcze nie odnowił prenumeraty „Świata DRUKU” na rok 2021 lub waha się, czy dołączyć do grona stałych czytelników naszego miesięcznika, niech się spieszy, bo już wkrótce światło dzienne ujrzy styczniowy numer, a w nim wiele bardzo ciekawych artykułów. Napiszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, będzie też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Szczegółowe informacje dotyczące prenumeraty znajdą Państwo TUTAJ. Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych. Zapraszamy!

Ze względu na odwołanie targów Rema firma Atrium organizuje dodatkową edycję odbywających się cyklicznie dni otwartych poświęconych drukowi wielkoformatowemu. Wydarzenie, któremu patronuje „Świat DRUKU”, odbędzie się w dniach 3–5 lutego br. w opolskim centrum demonstracyjnym dystrybutora. Uczestnicy będą mogli poznać możliwości i przetestować kilkanaście maszyn takich marek jak Mutoh, EFI, Artemis, Summa, Neolt oraz media do druku marki Ikonos. Będzie także można zasięgnąć porad specjalistów w sprawie optymalnego doboru rozwiązań.

Nowa edycja Katalogu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych 2021 jest już na rynku. Publikacja ta stanowi praktyczny przewodnik i skuteczne narzędzie dla pracowników działów marketingu i promocji, prezentujące bazę liderów rynku upominków reklamowych i szeroko pojętej reklamy. Katalog PIAP 2021 w wersji drukowanej powstał w nakładzie 5 tys. egzemplarzy, dostępny jest również w wersji online.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.