Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Konkurs „Orzeł innowacji – Start Up” rozstrzygnięty

Konkurs „Orzeł innowacji – Start Up” rozstrzygnięty

3 lutego 2016 roku odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Orzeł innowacji – Start Up”. Bank Millennium był partnerem i członkiem jury tego konkursu, którego celem było wyłonienie najbardziej perspektywicznych młodych polskich firm oferujących innowacyjne i kreujące nową wartość produkty oraz usługi. Gościem honorowym wydarzenia była pani wiceminister rozwoju, Jadwiga Emilewicz.

Uczestnicy konkursu walczyli o nagrodę w postaci statuetki i tytułu „Orzeł Innowacji – Start Up” oraz kampanię reklamową w tytułach Gremi Business Communications o wartości 250 tys. złotych, połączoną z pakietem wybranych szkoleń. Tytuł „Orła Innowacji – Start Up” został przyznany firmie GeniCore sp. z o.o., spółce technologicznej, która specjalizuje się w innowacyjnym spiekaniu materiałów kompozytowych. Ich technologie oparte są na własnych wynalazkach, opatentowanych na arenie międzynarodowej. Firma generuje już dziś kilka mln złotych przychodów.
Podczas gali wręczenia nagrody i tytułu „Orła Innowacji – Start Up” prezes Banku Millennium Joao Bras Jorge podkreślił, że Bank Millenium szczególnie ceni sobie innowacyjność i został za swoje rozwiązania wielokrotnie zauważony i nagrodzony, m.in. przez Instytut Gartnera, który jest najbardziej znanym i opiniotwórczym doradcą w sektorze IT. Dlatego też naturalne dla Banku było zaangażowanie się w inicjatywę „Rzeczypospolitej” „Orły Innowacji”. Prezes Joao Bras Jorge wskazywał także na potrzebę i możliwości dalszego wzrostu gospodarczego poprzez inwestowanie w nowe przedsięwzięcia: „W pierwszym okresie rozwoju wolnej polskiej gospodarki ważne było położenie geograficzne i bardzo utalentowana kadra. Dzisiaj również bardzo istotne są kadry, ale także know-how i zaawansowane technologie, a także duch przedsiębiorczości. Prezes był również pod wrażeniem firm, które zgłosiły się do konkursu. Były wśród nich firmy stawiające na nowoczesne wykorzystanie internetu, ale także starupy, które oferują nowe, bardziej zaawansowane rozwiązania w tradycyjnych obszarach. Dodał również, że: zgłoszone statrupy to znakomity przejaw ewolucji w polskiej gospodarce, ponieważ tworzymy coraz bardziej wartościowe, innowacyjne i cenione na świecie marki”.
Do konkursu „Orzeł innowacji - Start Up” mogły przystąpić firmy zarejestrowane w Polsce, najwyżej 2 lata przed zgłoszeniem. Uczestnicy musieli również wykazać się przychodem ze sprzedaży oferowanych przez siebie innowacyjnych produktów lub usług.
Wyboru zwycięzcy dokonała kapituła składająca się z przedstawicieli partnerów inicjatywy: Bank Millennium, RWE Polska, Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Uniwersytet Stanforda a także Politechnika Warszawska, Business Link oraz EasyPack.
Nagrodę główną oraz wyróżnienia wręczał gość specjalny gali, pani Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Pani wiceminister jest koordynatorem i promotorem programu rządowego „Start in Poland”. Projekt ten ma być motorem napędowym „dobrej zmiany” w obszarze innowacji, m.in. poprzez zaangażowanie spółek skarbu państwa w finansowanie projektów polskich startupów.
Kapituła konkursu wyróżniła także cztery inne firmy:
• Social WiFi, dzięki ich rozwiązaniu tradycyjne wi-fi można zmienić na narzędzia analityczno-marketingowej. Mają już ponad 0,7 mln klientów w USA i Arabii Saudyjskiej. www.socialwifi.com
• Easy Solar stworzył pierwszą aplikację mobilną do projektowania dostosowanych zestawów fotowoltaicznych. www.easysolar.pl
• Carbon Workshop - założony przez absolwenta Politechniki Warszawskiej, który stworzył portfel z włókna węglowego, który blokuje fale radiowe, co ochrania zakodowane na kartach dane osobowe z systemu PayPass. www.carbonworkshop.pl
• A Sher.ly został stworzony z crowdfunding. Zajmuje się wywozem i przesyłaniem danych w chmurze, w oparciu o własny sprzęt ochrony zwiększenia danych. https://sher.ly
Konkurs „Orzeł innowacji” to inicjatywa mające na celu promowanie ducha innowacyjności i przedsiębiorczości w polskiej gospodarce i została zaplanowana w dwóch etapach:
1) „Polskie Innowacje – Orzeł Innowacji” – konkurs na najbardziej innowacyjne firmy średniej i dużej wielkości, który odbył się w 2015 roku, z finałem podczas XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy. Celem było wyłonienie polskiej firmy, która od 2012 roku wprowadziła najbardziej innowacyjne rozwiązanie w zakresie produktowym lub organizacyjnym. Zwycięzcą został CD Projekt RED - twórca i wydawca fabularnej gry akcji „Wiedźmin”.
2) „Orzeł Innowacji – Start Up" konkurs dla małych, młodych firm - rozpoczął się pod koniec 2015 roku z finałem 3 lutego 2016 roku.

„Orzeł innowacji" jest inicjatywą dziennika „Rzeczpospolita” i partnerów, mającą na celu promowanie ducha innowacyjności i przedsiębiorczości w gospodarce polskiej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.