Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Leasing sprawdza się w druku

Leasing sprawdza się w druku

Leasing znajduje coraz szersze zastosowanie w poligrafii, a potwierdzają to najnowsze dane Związku Polskiego Leasingu. W pierwszym kwartale br. polskie firmy leasingowe sfinansowały maszyny i urządzenia poligraficzne o wartości 96 mln zł, czyli o 11% wyższej niż rok temu. Tomasz Sudaj z BZ WBK Finanse & Leasing oczekuje dalszego wzrostu sektora w najbliższych latach, który będzie uzależniony od dostępności pieniądza oraz liczby zamówień zagranicznych.

„Inwestycje w nowy i specjalistyczny sprzęt poligraficzny to konieczność, jeśli firma chce sprostać rosnącemu popytowi na usługi poligraficzne w kraju i za granicą. Taki zakup wiąże się jednak ze sporym wydatkiem dla firmy, stąd coraz większą popularnością cieszą się leasing oraz pożyczki, które pozwalają rozłożyć płatności w czasie i dają korzyści podatkowe” – podkreśla Piotr Klimczak, odpowiedzialny za finansowanie branży poligraficznej w BZ WBK Finanse & Leasing.
To, że firmy działające na rynku poligrafii, doskonale wiedzą, czym jest leasing, dowodzą wyniki ZPL za pierwsze miesiące 2012 r. Od stycznia do końca marca br. branża leasingowa sfinansowała maszyny i urządzenia poligraficzne o łącznej wartości prawie 96 mln zł (+11% r/r). Lepiej niż cały rynek poradził sobie BZ WBK Finanse & Leasing, który w segmencie poligraficznym osiągnął dynamikę na poziomie aż 143%, leasingując sprzęt o wartości 13 mln zł. „Poligrafia to jedna z naszych kluczowych branż, stąd konsekwentnie udoskonalamy skierowaną do niej ofertę. Doceniają to klienci, co potwierdza nasz trzycyfrowy wzrost oraz trzecie miejsce w segmencie” – mówi Tomasz Sudaj, dyrektor ds. strategii rynkowej w Spółkach Leasingowych BZ WBK.
Kolejne miesiące i lata przyniosą dalszy rozwój rynku poligraficznego. Jak wynika z badania „Rynek poligraficzny w Polsce” przeprowadzonego przez KPMG na zlecenie Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, najpopularniejszą formą finansowania planowanych na kolejne lata inwestycji w poligrafii jest leasing. Odpowiedziało tak aż 59% przedsiębiorstw poligraficznych. Na drugim miejscu znalazł się kredyt (41%).
„W dalszej części roku oraz w najbliższych latach oczekujemy kontynuacji dynamicznego wzrostu naszej firmy w sektorze poligraficznym. Jesteśmy otwarci na finansowanie zarówno małych, średnich, jak i dużych inwestycji, w tym inwestycji klientów zainteresowanych zakupem maszyn energooszczędnych. W ramach programu PolSEFF przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę umożliwiającą zwrot do 10% wartości finansowanej maszyny” – mówi Tomasz Sudaj.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.