Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Leasing wspiera inwestycje przedsiębiorstw

Leasing wspiera inwestycje przedsiębiorstw

W 2013 roku polski rynek leasingu odnotował 11% wzrost r/r i obroty na poziomie 34 mld zł. Dane zgromadzone przez Millennium Leasing* mogą wskazywać na istotne wzrosty także w I kwartale br. Do 6 marca br. klienci złożyli w Millennium Leasing 3000 wniosków o finansowanie. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku złożone zostały 1454 wnioski. Wzrost wartości finansowania leasingiem uważany jest za jeden z pierwszych sygnałów rosnącej aktywności inwestycyjnej firm.

Zgodnie ze światowymi trendami, leasingiem finansowany jest rozwój przedsiębiorstw z różnych branż. Dynamicznie rośnie rynek leasingu maszyn, urządzeń oraz nieruchomości, a w Stanach Zjednoczonych i krajach Dalekiego Wschodu – sprzętu i oprogramowania IT. W Polsce leasing wspiera ponadto absorbcję funduszy unijnych. Leasingiem finansowana jest już co trzecia inwestycja na rynku nieruchomości. Dynamicznie rośnie też segment leasingu maszyn i urządzeń (w 2013 wartość tego typu transakcji wyniosła 11,5 mld zł), a także leasing transportu ciężkiego**.
Leasing jest jednym z najłatwiej dostępnych dla firm źródeł finansowania. Co ważne, firmy leasingowe w Polsce – w tym także Millennium Leasing – są w stanie finansować długoterminowe i złożone inwestycje, także we współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Oferowane rozwiązania stają się coraz bardziej elastyczne, umożliwiając przedsiębiorstwom korzystanie z leasingu jako źródła finansowania niemal dowolnego rodzaju inwestycji. Dodatkowo firmy leasingowe wyspecjalizowane w tego typu transakcjach, zapewniają klientom merytoryczne wsparcie w realizacji procesu zakupu, na przykład od dostawców zagranicznych. Jest to o tyle istotne, że często w firmach nie ma potrzeby zatrudniać specjalistów od kontraktów importowych, bo takich zakupów nie dokonuje się regularnie. Widać wyraźnie zresztą, że klienci coraz częściej oczekują od swoich partnerów finansowych (banków czy firm leasingowych) nie tylko dostarczania im środków finansowych, ale też bardzo konkretnej wiedzy eksperckiej, o strukturyzacji transakcji czy warunkach umów. W rezultacie tych tendencji stosowane od dawna określenie „doradca” staje się dla osób zajmujących się sprzedażą usług finansowych coraz większym wyzwaniem. Wysokie kwalifikacje pracowników, rozumiejących oczekiwania klientów to – poza dobrą ofertą produktową – najważniejsza przewaga konkurencyjna firmy leasingowej czy banku.
Jak wskazują dane Konfederacji Lewiatan, leasing jest popularnym źródłem finansowania dla firm nastawionych na rozwój, inwestycje, innowacje czy ekspansję. Dobry początek roku w leasingu pozwala zatem na przyjęcie pozytywnej perspektywy w zakresie ożywienia inwestycji przedsiębiorstw na kolejne miesiące.

* Millennium Leasing zajął II miejsce w rankingu leasingu ruchomości po IV kwartałach 2013 r. oraz V miejsce pod względem łącznego finansowania, udzielonego przez spółki leasingowe (leasing + pożyczka) w Polsce, odpowiednio, z 7,6% i 7,3% udziałem w rynku. Jednocześnie Millennium Leasing jest liderem na rynku leasingu środków transportu oraz maszyn, w którym utrzymuje wysoki udział: I miejsce w grupie Transport ciężki (samochody ciężarowe o masie pow. 3,5T, ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy, autobusy, inne pojazdy oraz pozostałe środki transportu) – udział w rynku 11,7%; IV miejsce w grupie Maszyny i urządzenia – udział w rynku 9,5%.
** Dane – Związek Polskiego Leasingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.