Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Leasing wspiera inwestycje przedsiębiorstw

Leasing wspiera inwestycje przedsiębiorstw

W 2013 roku polski rynek leasingu odnotował 11% wzrost r/r i obroty na poziomie 34 mld zł. Dane zgromadzone przez Millennium Leasing* mogą wskazywać na istotne wzrosty także w I kwartale br. Do 6 marca br. klienci złożyli w Millennium Leasing 3000 wniosków o finansowanie. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku złożone zostały 1454 wnioski. Wzrost wartości finansowania leasingiem uważany jest za jeden z pierwszych sygnałów rosnącej aktywności inwestycyjnej firm.

Zgodnie ze światowymi trendami, leasingiem finansowany jest rozwój przedsiębiorstw z różnych branż. Dynamicznie rośnie rynek leasingu maszyn, urządzeń oraz nieruchomości, a w Stanach Zjednoczonych i krajach Dalekiego Wschodu – sprzętu i oprogramowania IT. W Polsce leasing wspiera ponadto absorbcję funduszy unijnych. Leasingiem finansowana jest już co trzecia inwestycja na rynku nieruchomości. Dynamicznie rośnie też segment leasingu maszyn i urządzeń (w 2013 wartość tego typu transakcji wyniosła 11,5 mld zł), a także leasing transportu ciężkiego**.
Leasing jest jednym z najłatwiej dostępnych dla firm źródeł finansowania. Co ważne, firmy leasingowe w Polsce – w tym także Millennium Leasing – są w stanie finansować długoterminowe i złożone inwestycje, także we współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Oferowane rozwiązania stają się coraz bardziej elastyczne, umożliwiając przedsiębiorstwom korzystanie z leasingu jako źródła finansowania niemal dowolnego rodzaju inwestycji. Dodatkowo firmy leasingowe wyspecjalizowane w tego typu transakcjach, zapewniają klientom merytoryczne wsparcie w realizacji procesu zakupu, na przykład od dostawców zagranicznych. Jest to o tyle istotne, że często w firmach nie ma potrzeby zatrudniać specjalistów od kontraktów importowych, bo takich zakupów nie dokonuje się regularnie. Widać wyraźnie zresztą, że klienci coraz częściej oczekują od swoich partnerów finansowych (banków czy firm leasingowych) nie tylko dostarczania im środków finansowych, ale też bardzo konkretnej wiedzy eksperckiej, o strukturyzacji transakcji czy warunkach umów. W rezultacie tych tendencji stosowane od dawna określenie „doradca” staje się dla osób zajmujących się sprzedażą usług finansowych coraz większym wyzwaniem. Wysokie kwalifikacje pracowników, rozumiejących oczekiwania klientów to – poza dobrą ofertą produktową – najważniejsza przewaga konkurencyjna firmy leasingowej czy banku.
Jak wskazują dane Konfederacji Lewiatan, leasing jest popularnym źródłem finansowania dla firm nastawionych na rozwój, inwestycje, innowacje czy ekspansję. Dobry początek roku w leasingu pozwala zatem na przyjęcie pozytywnej perspektywy w zakresie ożywienia inwestycji przedsiębiorstw na kolejne miesiące.

* Millennium Leasing zajął II miejsce w rankingu leasingu ruchomości po IV kwartałach 2013 r. oraz V miejsce pod względem łącznego finansowania, udzielonego przez spółki leasingowe (leasing + pożyczka) w Polsce, odpowiednio, z 7,6% i 7,3% udziałem w rynku. Jednocześnie Millennium Leasing jest liderem na rynku leasingu środków transportu oraz maszyn, w którym utrzymuje wysoki udział: I miejsce w grupie Transport ciężki (samochody ciężarowe o masie pow. 3,5T, ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy, autobusy, inne pojazdy oraz pozostałe środki transportu) – udział w rynku 11,7%; IV miejsce w grupie Maszyny i urządzenia – udział w rynku 9,5%.
** Dane – Związek Polskiego Leasingu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.