Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Lipiec w młynie papierniczym

Lipiec w młynie papierniczym

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju przygotowało interesujący program na nadchodzący miesiąc. 8 lipca zaplanowano japoński warsztat papierniczy połączony z wernisażem wystawy „Za siódmą górą, za siódmą rzeką”, zaś w dn. 23–24 lipca, w godzinach 10–18 odbędzie się XXI Święto Papieru, czyli największa plenerowa impreza organizowana przez Muzeum Papiernictwa z okazji urodzin placówki.

Japońska technika ręcznego wytwarzania arkuszy papieru washi ma w sobie coś z medytacji. Wymaga nieustannego skupienia począwszy od przygotowania masy z włókien roślinnych, po formowanie arkuszy metodą wielokrotnego, powtarzalnego ruchu zanurzania formy. To rzemieślnik nadaje bezładnej masie papierniczej postać trwałego, niepowtarzalnego arkusza. Oryginalny, kompletny warsztat z japońskiego Echizen, nazywanego Papierniczą Wioską, sprowadzony w 2021 r. do Muzeum Papiernictwa, zostanie zaprezentowany na wystawie czasowej. Jest on namacalnym świadectwem trwania tradycyjnego, japońskiego rzemiosła papierniczego, którego historia liczy ponad 1400 lat. Na ekspozycji zwiedzający zobaczą także artystyczną formę papieru washi w postaci wielkoformatowych arkuszy barwionych oraz posążek bogini papieru – Kawakami Gozen. Warsztaty papiernicze z Echizen są źródłem perfekcyjnych wyrobów, cenionych do dziś między innymi na dworze cesarskim.

Podczas XXI Święta Papieru na gości – oprócz stoisk z lokalnymi produktami – będą czekać liczne warsztaty i konkursy. Corocznie podczas wydarzenia otwierane są także wystawy sztuki papieru – tym razem po raz kolejny będą to dalekowschodnie klimaty –zaprezentowana zostanie przepiękna wystawa pt. „Puls.”, autorstwa łódzkiej artystki Ewy Latkowskiej-Żychskiej, która na ekspozycji przedstawi prace wyrażające jej odczuwanie świata. Będą to inspirowane naturą, wielkoformatowe kompozycje z czerpanego przez nią papieru z kozo i polskich roślin. Kolekcja mniejszych formatowo prac to papiery czerpane techniką japońską.

Z pełnym programem imprezy będzie można już wkrótce zapoznać się na stronie www.muzeumpapiernictwa.pl.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.