Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Logistyka i administrowanie mediami

Logistyka i administrowanie mediami

23 września odbędzie się w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego konferencja naukowa „Logistyka i administrowanie mediami”. „Świat DRUKU” jest w gronie patronów medialnych konferencji.

W związku z radykalnymi zmianami technologiczno-organizacyjnymi w mediach w Instytucie Dziennikarstwa UW został uruchomiony nowy kierunek studiów – logistyka mediów (LM). Fakt ten determinuje potrzebę określenia tożsamości logistyki mediów, w szczególności zaś zdefiniowania zakresu prac badawczych i edukacji w ramach tej dyscypliny. Tematyka konferencji obejmuje zakres fundamentalnych, nieodwracalnych zmian w życiu społecznym, a szczególnie w kwestiach globalnej komunikacji, personalizacji, komercjalizacji oraz bezpieczeństwa, spowodowanych postępującą ekspansją technologii informacyjnych w mediach.
Współcześnie szczególnie ważną specjalnością w ramach nauk o mediach są technologie informacyjne. Za Heinzem Heckhausen przyjęto podstawowe elementy LM:
- Przedmiot badań – zastosowania i dostosowywanie technologii, a szczególnie narzędzi IT, w mediach. Edukacja w zakresie zastosowań IT.
- Materia – sprzęt wykorzystywany w mediach, w tym IT.
Poziom teoretycznej integracji – obecnie trudne do określenia granice pomiędzy specjalistyczną wiedzą z zakresu LM a pozostałymi specjalnościami powstającej dopiero nauki o mediach oraz innych dyscyplin naukowych.
- Metody – wspomaganie rozumienia i umiejętnego wykorzystania potencjału technicznego i organizacyjnego w rozwiązywaniu problemów związanych z bieżącym funkcjonowaniem i rozwojem mediów (zastosowania produkcyjne i dystrybucja produktów medialnych).
- Narzędzia analityczne – wspomaganie analizy funkcjonowania składowych LM.
- Stopień związku TIM z praktyką.
- Uwarunkowania historyczne – wsparcie i powiązania LM z pozostałymi specjalnościami nauk o mediach, poziom finansowania.

Zapewne obszar badawczy i edukacyjny logistyki mediów, ze względu na jej interdyscyplinarny charakter, będzie budził wiele kontrowersji w przyjęciu ostatecznego (oddalającego się jak horyzont) kształtu tożsamości tego kierunku. Jednak logistyka mediów pomimo trudnej do pogodzenia w niej koegzystencji metod inżynierskich i nauk społecznych zapewnia sobie trwałą obecność w świecie pracy dziennikarskiej.
Nigdy już warsztat pracy dziennikarza nie będzie pozbawiony technologii informacyjnych. To właśnie nowe technologie, wymagające nowych rozwiązań organizacyjnych i metod zarządzania, a także stały, innowacyjny charakter przedsiębiorstw mediowych, są dynamicznymi kryteriami określającymi tożsamość logistyki mediów jako nowej dyscypliny naukowej.

TEMATYKA KONFERENCJI
Zastosowania i dostosowywanie narzędzi IT w mediach.
Edukacja w zakresie zastosowań IT.
Metodologia oceny przydatności IT w mediach oraz logistyka mediów.
Oprogramowanie, Internet oraz uczestnicy procesu nauczania i kompetencje twórcy produktów medialnych.
Integracja specjalistycznej wiedzy z zakresu Technologii Informacyjnych Mediów (TIM) z pozostałymi specjalnościami powstającej nauki o mediach elektronicznych oraz innych dyscyplin naukowych.
Wspomaganie rozumienia i umiejętnego wykorzystania potencjału IT.
Narzędzia analityczne – rafinacja informacji sieciowych, gromadzenie i wyszukiwanie informacji, analiza odbioru przekazu medialnego za pośrednictwem środków IT.
Praktyka dostosowania przekazów medialnych do oczekiwań odbiorców (formy, narzędzia).
Ekonomiczne aspekty zastosowania TIM w praktyce medialnej.
Zarządzanie transformacją (technologiczną, organizacyjną) w przedsiębiorstwach mediowych.
Innowacyjne zachowania przedsiębiorstw mediowych.
Zarządzanie wartością przedsiębiorstw mediowych.
Uwarunkowania historyczne – wsparcie i powiązania TIM z pozostałymi specjalnościami Nauk o Mediach.

23 września 2014
Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,
Kampus Główny UW,
sala 306 (CIUW, III piętro)
Zgłoszenia: logistyka@id.uw.edu.pl

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.