Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Metsä Board świętuje 100-lecie zakładu w Husum i wzmacnia dział projektowania opakowań

Metsä Board świętuje 100-lecie zakładu w Husum i wzmacnia dział projektowania opakowań

24 stycznia 1919 r. w miejscowości Husum rozpoczęła działalność celulozownia Metsä Board, która obecnie jest nowoczesnym zakładem produkującym rocznie 400 tys. ton tektury litej, 250 tys. ton białego kraftlinera i 730 tys. ton bielonej masy celulozowej z drewna drzew liściastych i iglastych.

Zakład w Husum początkowo dostarczał rocznie 20 tys. ton niebielonej masy celulozowej siarczanowej, produkowanej z drewna drzew iglastych. W ostatnich latach zakład został znacznie rozbudowany – w 2015 r. zaczęto wytwarzać biały kraftliner, rok później uruchomiono maszynę do produkcji tektury litej została, a w 2017 r. powstała linia do powlekania ekstruzyjnego o wydajności 100 tys. ton rocznie. Produkty te są wykorzystywane na całym świecie do zróżnicowanych i wymagających zastosowań, takich jak opakowania konsumenckie i detaliczne oraz usługi gastronomiczne, a dodatkową zaletą logistyczną zakładu jest możliwość korzystania z własnego portu dalekomorskiego.

Metsä Board poinformowała jednocześnie o zwiększeniu swojego potencjału w zakresie projektowania opakowań. Firma dysponuje zespołami ds. usług opakowaniowych na trzech kontynentach – w Europie, Ameryce Północnej i w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). W ostatnim czasie zostały one wzbogacone o dodatkowych projektantów. Marko Leiviskä, który ma rozległe, globalne doświadczenie w pracy dla właścicieli marek, przetwórców i producentów tektury, objął stanowisko Graphic Packaging Designera. Iiro Numminen, któremu w Metsä Board powierzono stanowisko Structural Packaging Designera, pracuje jako projektant konstrukcyjny od niemal ośmiu lat i ma rozległą wiedzę na temat narzędzi cyfrowych i przetwarzania tektury.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas Kongresu European Carton Makers Association w Krakowie (15–16 września 2022 r.) tradycyjnie miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursu European Carton Excellence Awards, organizowanego przez ECMA i Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Tektury i Pudełek Składanych Pro Carton. Jakie projekty zyskały największe uznanie jurorów?

Szwajcarski producent wielkoformatowych ploterów z płaskim stołem – swissQprint – obchodzi piętnastą rocznicę istnienia. Firmę utworzyli we wrześniu 2007 r. Reto Eicher, Hansjörg Untersander i Roland Fetting. Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 200 osób i działa w skali globalnej, współpracując z ponad 30 niezależnymi firmami partnerskimi, wspólnie z którymi zainstalowało ponad 1,6 tys. maszyn.

Firma Fujifilm poinformowała, że jej maszyna Revoria Press PC1120 otrzymała przyznawaną przez Keypoint Intelligence nagrodę Buyers Lab 2022 Pro Award w kategorii Wyjątkowe wysokonakładowe urządzenie produkcyjne CMYK+. Model ten jest dostępny w Austrii, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii i Włoszech.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.