Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Mondi z 8 nagrodami Worldstar Packaging

Mondi z 8 nagrodami Worldstar Packaging

Firma Mondi została wyróżniona aż 8 nagrodami w konkursie Worldstar Packaging Awards, w którym biorą udział firmy z branży opakowaniowej z całego świata. Konkurs ma na celu promowanie najlepszych pomysłów, innowacji i technologii dostępnych na rynku, z naciskiem na zrównoważone rozwiązania, przy produkcji których powstaje zmniejszona ilość odpadów, a także na usprawnienia ułatwiające używanie opakowań.

Wśród nagrodzonych produktów Mondi znalazły się: system segregacji odpadów nadających się do recyklingu (kategoria Gospodarstwo domowe, Mondi Polska), rozwiązanie Glass7Box, które pozwala na przechowywanie siedmiu rodzajów kieliszków do wina (kategoria Gospodarstwo domowe, Mondi Austria), zoptymalizowane zamknięcie opakowaniowe (kategoria Tranzyt, Mondi Czechy), wspornik boczny (kategoria Tranzyt, Mondi Turcja), system opakowań pick up tray, który zastępując drewniane koszyki tackami z tektury falistej, umożliwia pakowanie produktów cięższych o 71% (kategoria Punkt sprzedaży, Mondi Turcja), system wsparcia wykorzystania palet, pozwalający na zapełnienie pustych przestrzeni przy załadunku palet (kategoria Inne, Mondi Czechy), tacka na jogurty ze zrywaną taśmą (kategoria Żywność, Mondi Czechy) oraz w 100% nadający się do odzysku giętki laminat z tworzyw sztucznych BarrierPack Recyclable (kategoria Materiały i elementy opakowaniowe, Mondi Niemcy).

„Mondi w konkursie WorldStar bierze udział od wielu lat. To dla nas ogromna satysfakcja, że ciężka praca i poświęcenie naszego zespołu oraz filozofia wdrażania zrównoważonych rozwiązań przynosi wymierne efekty i jest doceniana przez specjalistów oraz odbiorców. Szczególnie cieszą mnie sukcesy zespołu zajmującego się opakowaniami z tektury falistej, który zdobywając siedem nagród ustanowił nowy własny rekord” – skomentował Armand Schoonbrood, dyrektor zarządzający w Mondi Corrugated Packaging.

Uroczystość wręczenia nagród w WorldStar Packaging Awards odbędzie się 15 maja 2019 r. w Pradze.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu