Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nagroda Zoom-Art dla kalendarza Drukarni Tinta

Nagroda Zoom-Art dla kalendarza Drukarni Tinta

Dnia 3 marca br. w katowickiej Galerii Rondo Sztuki odbyła się gala finałowa tegorocznej edycji konkursu kalendarzy Zoom-Art, organizowanego przez firmy Agir i One Media Group. Nagrodę za najlepszą jakość zdobył projekt zgłoszony przez Drukarnię Tinta z Działdowa, zrealizowany przez nią w arkuszowej maszynie KBA Rapida 106. Strategicznym partnerem przy produkcji kalendarza była firma KBA CEE – dostawca maszyny.

Pomysł stworzenia kalendarza na 2017 rok, prezentującego potencjał technologiczny Drukarni Tinta i różne próbki uszlachetnień możliwych do wykonania w maszynie KBA Rapida 106-6 LTTL ALV2, zrodził się tuż po jej uruchomieniu w drugiej połowie ub.r. Bogate wyposażenie (m.in. sześć zespołów drukujących i dwie wieże lakierujące) pozwala na uzyskiwanie w niej licznych efektów specjalnych i na niestandardowe wykańczanie produktów poligraficznych, także bazujących na podłożach wysokogramaturowych. Nagrodzony kalendarz jest jednym z nich. Mówi Paweł Krasowski – Marketing & Product Manager w firmie KBA CEE: „Kalendarz zawiera liczne przykłady niezwykle atrakcyjnych wizualnie uszlachetnień, uzyskanych dzięki właściwemu doborowi różnego rodzaju farb, lakierów oraz wałków rastrowych o różnym grawerunku, a także zastosowaniu jednej bądź dwóch wież lakierujących przy jego produkcji. Całość daje oszałamiający efekt, który docenili nie tylko klienci KBA czy Drukarni Tinta, wśród których kalendarz był dystrybuowany, ale też jurorzy konkursu Zoom-Art”.
Poza Drukarnią Tinta i firmą KBA CEE w projekt zaangażowali się także dostawcy materiałów eksploatacyjnych, wykorzystywanych w jej codziennej produkcji (Merck, Papyrus, Weilburger Grafik Polska, Stora Enso i Zeller+Gmelin) oraz firma specjalizująca się w uszlachetnianiu druków – Multifol. Fotografie na potrzeby kalendarza wykonał Andrzej Waszczuk. 16 marca br. w Drukarni Tinta odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich firm, które miały swój udział w powstaniu kalendarza. Małgorzata Szerszyńska – dyrektor przedsiębiorstwa, dziękując im za wkład w realizację projektu, poinformowała jednocześnie, że współpraca ta będzie kontynuowana przy produkcji kalendarza na 2018 rok.
Jan Korenc – prezes KBA CEE: „Gratulujemy Drukarni Tinta zdobycia 1. nagrody za jakość w prestiżowym konkursie kalendarzy Zoom-Art i cieszymy się, że mogliśmy wspólnie z nią wziąć udział w tym ciekawym przedsięwzięciu. Dziękujemy również pozostałym partnerom, którzy zaangażowali się w ten projekt i mamy nadzieję, że w tym samym gronie zrealizujemy równie atrakcyjny kalendarz na rok 2018. Drukarni Tinta życzymy kolejnych sukcesów i satysfakcji z realizowanych zleceń, a przede wszystkim – całej rzeszy zadowolonych z jej usług klientów”.
PAI, MK
„Świat DRUKU” był patronem medialnym konkursu. Drukarni Tinta i pozostałym laureatom serdecznie gratulujemy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Czynione w obecnych czasach inwestycje muszą być niezawodne i generować zyski. Szybkość druku jest ważnym czynnikiem, ale musi iść w parze z wysokim wskaźnikiem całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Tak powstała maszyna Xeikon CX300 do cyfrowego druku etykiet. Dzięki technologii nowej generacji Cheetah 2.0 zapewnia ona krótsze czasy realizacji, możliwość seryjnej personalizacji, większą wszechstronność i dywersyfikację produktów oraz wysoką wydajność nawet w trzyzmianowym systemie pracy. Dzięki technologii suchego tonera QB, sprawdzi się szczególnie w branżach spożywczej i farmaceutycznej oraz w sektorze etykiet premium, a także w produkcji etykiet termotransferowych, typu in-mould, klejonych na mokro i opakowań z tektury litej.

Informacja reklamowa

Drukarnia internetowa Chroma.pl otwiera nową możliwość współpracy dla wszystkich, którzy regularnie zamawiają materiały drukowane. Dzięki pakietom Chroma, dostępnym w trzech wariantach, użytkownicy nie tylko sami decydują o warunkach współpracy z drukarnią, ale też otrzymują wiele dodatkowych korzyści – m.in. darmowe zestawy produktów, obsługę Concierge (indywidualnego opiekuna), możliwość jeszcze szybszej realizacji zleceń, wybrany rabat, i wiele innych.

Poznaj nową ofertę na stronie www.pakiety.chroma.pl, wybierz wariant najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i zdobądź jeszcze więcej korzyści!

Informacja reklamowa

Lutowe wydanie naszego miesięcznika właśnie zostało wysłane i wkrótce trafi do Państwa rąk, jest już także dostępne na naszej stronie internetowej. Piszemy w nim m.in. o prognozach dla rynku opakowań, tektury falistej i druku fleksograficznego, sposobach finansowania branży poligraficznej, przybliżamy również tematy z obszaru szeroko pojętego prepressu.
Tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad kolejnym numerem – marcowym. Zastanowimy się, w jakiej formie będą się odbywały wydarzenia branżowe w epoce post-COVID – czy wrócimy do tradycyjnych spotkań, czy dłużej pozostaną z nami spotkania w trybie hybrydowym, i czy wirtualne imprezy targowe mają sens. Marcowe wydanie przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r. – są to targi: virtual.drupa (20–24.04), Paperworld, Creativeworld (17.04–20.04.2021, Frankfurt), ICE i CCE (22–24.06, Monachium) oraz InPrint (22–24.06, Monachium). Sporo miejsca poświęcimy też drukowi UV i technologiom poligraficznym dla przemysłu oraz postaramy się zaskoczyć Państwa odświeżonym wnętrzem.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.