Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Wprowadzone ostatnio na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki atramenty K-Supply są owocem zawiązanej przed dwoma laty współpracy firm Komori i Siegwerk. W 2016 roku bowiem ten niemiecki producent farb drukarskich zobowiązał się opracować atramenty na specjalne zamówienie firmy Komori do jej najnowszego systemu utwardzania H-UV LED stosowanego w maszynach serii Lithrone.

Firma Komori nawiązała współpracę z Siegwerkiem gdy jej maszyny Lithrone wykorzystujące technologię H-UV LED miały już ugruntowaną pozycję na rynku – na całym świecie pracowało ich wówczas 880, w tym prawie 220 w Europie. Japończycy chwalą się, że stosowane przez nich systemy utrwalania H-UV LED emitują do czterech razy mniej dwutlenku węgla niż rozwiązania konwencjonalne, dodatkowo mniej się grzeją i nie wytwarzają ozonu. Wymagają jednak zastosowania specjalnych atramentów, takich jak nowo wprowadzone K-Supply.

Opracowując ich recepturę, firma Siegwerk uwzględniła najnowsze wytyczne EUPIA, nakazujące wyeliminowanie ze składu farb powszechnie używanych dotychczas fotonicjatorów Omnirad-369, 4-(dimetyloamino)benzoesanu etylu (EDB), 4-(dimetyloamino)benzoesanu 2-etyloheksylu (EHA) i 4-fenylobenzofenonu (4-PBZ) i zastąpienie ich nieszkodliwymi odpowiednikami. Cztery powyższe substancje zostały bowiem sklasyfikowane jako rakotwórcze, mutagenne i działające szkodliwie na rozrodczość.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Nadszedł czas na kolejną edycję katalogu „Poligrafia na polskim rynku”, którego publikację z wielką przyjemnością anonsujemy na sierpień br. Podczas ostatnich dwóch lat wiele w branży się działo, część z Państwa firm zmieniła swe adresy, może nawet nazwy, lub portfolio swych produktów i usług. Dlatego, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, postawiliśmy przed sobą zadanie aktualizacji i wydania nowej edycji katalogu, co – mamy nadzieję – uczynimy wspólnie.
Mamy nadzieję, że przedstawiona poniżej oferta pozwoli wszystkim z Państwa wybrać najlepszą formę prezentacji na łamach tego wydawnictwa. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami i prosimy o przesyłanie materiałów do katalogu najpóźniej do 12 lipca 2019 r.

Drodzy Czytelnicy, było nam niezwykle miło gościć tak liczne i zaangażowane grono w 8. edycji konferencji poświęconej tekturze falistej. Pokazuje to, że tematyka dotycząca tego wdzięcznego materiału jest Państwu bliska i rodzi żywe zainteresowanie. Mamy nadzieję, że spotkanie spełniło oczekiwania wszystkich uczestników i miło spędziliście Państwo z nami czas w Ciechocinku.
Relacja z konferencji ukaże się we wrześniowym wydaniu „Świata DRUKU” – już dzisiaj zapraszamy Państwa do lektury!

Za okrągły rok, w dniach 16–26 czerwca 2020 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Düsseldorf odbędzie się kolejna edycja targów drupa, uważanych za najważniejszą imprezę w zakresie poligrafii i crossmediów. Jak informują organizatorzy, na 12 miesięcy przed wydarzeniem już 1800 wystawców z ponad 50 krajów zadeklarowało swój udział w nim, co oznacza wynik lepszy niż przy poprzedniej edycji targów w 2016 r. Mimo że branża poligraficzna rozwija się niezwykle dynamicznie, niezmiennie silna pozostaje pozycja targów, które od lat stanowią kluczowy punkt w kalendarzu całej branży.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu