Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Niemieckie atramenty do japońskich maszyn

Wprowadzone ostatnio na rynek Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki atramenty K-Supply są owocem zawiązanej przed dwoma laty współpracy firm Komori i Siegwerk. W 2016 roku bowiem ten niemiecki producent farb drukarskich zobowiązał się opracować atramenty na specjalne zamówienie firmy Komori do jej najnowszego systemu utwardzania H-UV LED stosowanego w maszynach serii Lithrone.

Firma Komori nawiązała współpracę z Siegwerkiem gdy jej maszyny Lithrone wykorzystujące technologię H-UV LED miały już ugruntowaną pozycję na rynku – na całym świecie pracowało ich wówczas 880, w tym prawie 220 w Europie. Japończycy chwalą się, że stosowane przez nich systemy utrwalania H-UV LED emitują do czterech razy mniej dwutlenku węgla niż rozwiązania konwencjonalne, dodatkowo mniej się grzeją i nie wytwarzają ozonu. Wymagają jednak zastosowania specjalnych atramentów, takich jak nowo wprowadzone K-Supply.

Opracowując ich recepturę, firma Siegwerk uwzględniła najnowsze wytyczne EUPIA, nakazujące wyeliminowanie ze składu farb powszechnie używanych dotychczas fotonicjatorów Omnirad-369, 4-(dimetyloamino)benzoesanu etylu (EDB), 4-(dimetyloamino)benzoesanu 2-etyloheksylu (EHA) i 4-fenylobenzofenonu (4-PBZ) i zastąpienie ich nieszkodliwymi odpowiednikami. Cztery powyższe substancje zostały bowiem sklasyfikowane jako rakotwórcze, mutagenne i działające szkodliwie na rozrodczość.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu