Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nilpeter i KBA CEE o pierwszych miesiącach współpracy na polskim rynku

Nilpeter i KBA CEE o pierwszych miesiącach współpracy na polskim rynku

W ślad za niedawno podpisaną umową dystrybucyjną pomiędzy firmami KBA CEE i Nilpeter, na spotkanie dotyczące dalszej współpracy obu dostawców do Polski po raz pierwszy przyjechał Peter Eriksen - dyrektor operacyjny i współwłaściciel Nilpeter.

Od września br., polskim dystrybutorem duńskich maszyn wąskowstęgowych marki Nilpeter jest firma KBA CEE. Pierwsze miesiące współpracy przyniosły już wymierne efekty handlowe. Kontrakt na pierwszą w Polsce maszynę typu „All New FA” podpisano na wrześniowych targach Labelexpo w Brukseli. Produkty marki Nilpeter były prezentowane także podczas konferencji branżowej poświęconej etykietom samoprzylepnym, organizowanej w dniach 19-20 października w Jastrzębiej Górze.

Przez cały ten czas trwa również rozbudowa działu fleksograficznego w ramach struktur KBA CEE oraz prowadzone są rozmowy handlowe na temat kolejnych wdrożeń maszyn duńskiego producenta w polskich firmach poligraficznych.

Powyższe działania zostały omówione podczas niedawnej wizyty przedstawicieli firmy Nilpeter w Polsce – Petera Eriksena, jej dyrektora operacyjnego i współwłaściciela oraz Jakoba Landberga, wiceprezesa ds. sprzedaży i marketingu. Ze strony KBA CEE w spotkaniu udział wzięli Jan Korenc, prezes zarządu, Grzegorz Szymczykowski, dyrektor ds. sprzedaży i serwisu oraz Paweł Krasowski, Product & Marketing Manager.

Peter Eriksen, dyrektor operacyjny i współwłaściciel, Nilpeter: „W ostatnich latach koncentrowaliśmy się głównie na odległych rynkach, m.in. uruchamiając zakłady produkcyjne w USA oraz w Indiach. Tym samym Nilpeter stał się jedynym globalnym graczem w obszarze maszyn wąskowstęgowych, posiadającym trzy centra wytwórcze, co więcej – zlokalizowane w różnych zakątkach świata. Zdajemy sobie jednak sprawę, że naszym strategicznym rynkiem jest Europa, gdzie trafia ok. 50% naszej produkcji. Polska z kolei jest jednym z najważniejszych rynków Starego Kontynentu, z solidną grupą lojalnych użytkowników maszyn marki Nilpeter”.

Jan Korenc, prezes zarządu, KBA CEE: „Pojawienie się tak prestiżowej marki w naszym portfolio traktujemy jako bardzo duże wyzwanie. Trafiliśmy przy tym na bardzo ciekawy okres, gdyż kilka tygodni po podpisaniu umowy dystrybucyjnej odbyły się targi Labelexpo Europe – najważniejsza impreza branży wąskowstęgowej na świecie. Już na początku mieliśmy zatem znakomitą okazję do spotkań z wieloma liczącymi się drukarniami etykietowymi i opakowaniowymi z Polski, w dużej mierze – z użytkownikami maszyn Nilpeter. Impreza zaowocowała pierwszym kontraktem na maszynę „All New FA”, jak również wieloma nowymi rozmowami handlowymi na temat kolejnych wdrożeń”.

Jakob Landberg, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu, Nilpeter: „Wzięliśmy udział w odbywającej się lokalnie konferencji dedykowanej etykietom samoprzylepnym, w której uczestniczyło ponad 220 osób, w tym liczna grupa naszych obecnych i potencjalnych partnerów biznesowych. Jako jej uczestnik i prelegent, byłem pod bardzo dużym wrażeniem frekwencji oraz zainteresowania najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, jakie pojawiają się na rynku. Dla nas była to idealna okazja, by zaprezentować przedstawicielom branży wąskowstęgowej z Polski nasze najnowsze maszyny: „All New FA” i Panorama Hybrid, kilka tygodni wcześniej demonstrowane na Labelexpo Europe”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu