Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowa platforma Canon irista

Nowa platforma Canon irista

W czerwcu Canon przedstawił projekt irista (www.irista.com) – zaawansowaną platformę w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi.

Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Irista, znana w wersji beta jako Project1709, pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia, za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).
Iristę zaprojektowano z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:
- łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć
- łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy
- inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności
- kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu, zawsze dostępne.
Platforma powstała w oparciu o doświadczenie i wiedzę firmy Canon w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu. Zaawansowane funkcje w połączeniu z unikalnym designem na nowo definiują pojęcie kontroli nad kolekcją zdjęć. Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika wyposażono w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu itd.
Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10 GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania, zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50 GB i 100 GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu