Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowa platforma Canon irista

Nowa platforma Canon irista

W czerwcu Canon przedstawił projekt irista (www.irista.com) – zaawansowaną platformę w chmurze, która daje użytkownikom dostęp do zdjęć i zaawansowane możliwości w zakresie zarządzania nimi.

Dziś fotografujemy coraz więcej, ale nasze zdjęcia często rozproszone są na różnych urządzeniach, co stwarza problemy z utrzymaniem porządku. Platforma irista powstała, by umożliwić przechowywanie wszystkich bibliotek w jednym miejscu. Irista, znana w wersji beta jako Project1709, pozwala z łatwością odnaleźć każde zdjęcie, niezależnie od urządzenia, za pomocą którego zostało zrobione (aparatu czy smartfona).
Iristę zaprojektowano z uwzględnieniem czterech kluczowych potrzeb użytkowników:
- łatwość obsługi: szybkie i proste wyszukiwanie zdjęć
- łączność: bezpośrednie dzielenie się zdjęciami za pośrednictwem portali społecznościowych – monitoring like’ów i komentarzy
- inspiracja: jedna platforma, która pozwala na interakcję ze zdjęciami, zachęca użytkowników do rozwijania fotograficznych umiejętności
- kontrola: wszystkie zdjęcia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu, zawsze dostępne.
Platforma powstała w oparciu o doświadczenie i wiedzę firmy Canon w zakresie rozwiązań do przetwarzania obrazu. Zaawansowane funkcje w połączeniu z unikalnym designem na nowo definiują pojęcie kontroli nad kolekcją zdjęć. Serwis oferuje wsparcie dla różnych typów plików, nie wprowadza limitów dotyczących wielkości zdjęć i automatycznie ładuje nowe pliki do zbioru. Przejrzysty interfejs użytkownika wyposażono w wydajny indeks wyszukiwania, który pozwala odnaleźć pliki z wykorzystaniem szerokiej gamy kryteriów. Minimalistyczny projekt oferuje konfigurowalną oś czasu i opcje filtrowania według tagów, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć pliki po dacie, lokalizacji, rodzaju obiektywu itd.
Platforma irista dostępna jest dla każdego użytkownika. Oferuje konta o różnej pojemności, dzięki czemu lepiej dopasowuje się do indywidualnych potrzeb. Bezpłatne konto podstawowe oferuje 10 GB przestrzeni w chmurze. Na tym poziomie użytkownicy otrzymują dostęp do pełnej funkcjonalności platformy – mogą swobodnie zarządzać prywatnymi galeriami zdjęć. Z myślą o profesjonalistach i bardziej zaawansowanych fotografach, którzy mają większe wymagania, zwłaszcza w zakresie pojemności, stworzono dwa kolejne warianty – konta 50 GB i 100 GB płatne w cyklu miesięcznym lub rocznym.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu