Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe Centrum Obsługi Klienta firmy Koenig & Bauer

Nowe Centrum Obsługi Klienta firmy Koenig & Bauer

Od lewej stoją: Dirk Winkler, Claus Bolza-Schünemann, Ralf Sammeck i Thomas Göcke

Firma Koenig & Bauer oficjalnie otworzyła swoje globalne Centrum Obsługi Klienta (Customer Experience Center) w Radebeul niedaleko Drezna, gdzie ma do dyspozycji ponad 3 tys. m2 powierzchni. Nowa przestrzeń wystawiennicza, zrealizowana z dużym rozmachem, przeznaczona jest do prezentacji na żywo urządzeń z portfolio producenta, testów aplikacji, prac nad rozwojem nowych technologiami oraz szkoleń. Centrum podzielono na sekcje poświęcone wyspecjalizowanym obszarom produkcji opakowań, druków komercyjnych i etykiet.

Sekcję Opakowaniowego Centrum Kompetencyjnego (Packaging Competence Centre) zaplanowano jako miejsce prezentacji trzech linii pakujących składających się z trzech maszyn drukarskich oraz czterech maszyn do finishingu. Gdy hala zostanie do użytku, będą tam organizowane pokazy kompleksowej produkcji (zgodnie z koncepcją one-stop-shop) z wykorzystaniem pełnego asortymentu maszyn przeznaczonych do każdego etapu produkcji opakowań – wycinarek płaskich i rotacyjnych, składarko-sklejarek oraz całkowicie zautomatyzowanego przepływu prac. W hali zaplanowano specjalne strefy spotkań zaprojektowane tak, by goście mieli jednoczesny wgląd w linie produkcyjne i stanowiska pracy, i w ten sposób mogli w czasie rozmowy bezpośrednio poznawać możliwości prezentowanych systemów.

Już w trakcie otwarcia w placówce znajdowała się część zainstalowanych i gotowych do pokazów maszyn, wśród nich: Rapida 106 X – arkuszowa maszyna offsetowa najnowszej generacji w średnim formacie, wyposażona w siedem stacji drukujących, dwie wieże lakierujące, dodatkowy zespół drukujący po pierwszym zespole lakierowania oraz system złocenia na zimno FoilTronic; składarko-sklejarka Omega Allpro 110 oraz wycinarka rotacyjna CutPRO X 106. W najbliższym czasie w hali pojawią się kolejne maszyny – Rapida 145 oraz CutPRO M 144.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Niektórzy uważają, że lato jest miłym wstępem do pięknej jesieni… Rozpoczęliśmy już przygotowania do wrześniowego wydania „Świata DRUKU”, w którym skupimy się na następującej tematyce: rozwój technologii fleksograficznej – szeroka i wąska wstęga; opakowania na żywność – produkcja i techniki zadrukowywania opakowań i etykiet; pakowanie; druk UV; technologie poligraficzne dla przemysłu (m.in. druk 3D, druk na ceramice, tworzywach sztucznych, drukowana elektronika).
W numerze znajdą się również zapowiedzi targów InPrint i viscom Italy w Mediolanie, na których to wydanie naszego magazynu będzie dystrybuowane. Znajdziecie je Państwo także na targach Polagra Food w Poznaniu, oraz na 15. konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, organizowanej przez nasze wydawnictwo w ramach Akademii Wiedzy w dniach 22–23 października br.

Zapraszamy na tegoroczne warsztaty „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku” w dniach 9–10 września br. podczas FestiwaluDruku.pl. Nasi eksperci CM – Krzysztof Pawluk (Technical Sales Specialist, EFI) i Grzegorz Mencfel (Business Account Manager Commercial & Industrial Printing, Epson Europe, Oddział w Polsce) – odpowiedzą na trudne pytania i opowiedzą o tym, co aktualnie może ułatwić Państwu pracę.
Przypominamy również, że nadal przyjmujemy zgłoszenia udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia. Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji etykietowej. W tym obszarze odbiorcami Essentra Packaging są przede wszystkim światowe marki z segmentu produktów kosmetycznych oraz farmaceutycznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.