Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe centrum dystrybucyjne API Group

Nowe centrum dystrybucyjne API Group

Fot. API Group

API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie i uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Głównym celem tej zmiany jest lepsza obsługa regionalnych klientów z Europy.

Dostarczane będą stąd folie produkowane w holenderskim zakładzie API, przejętym przed dwoma laty w ramach akwizycji Amsterdam Metallized Products (AMP). Od 2016 roku API Group konsekwentnie przenosiła do nowych miejsc produkcję i konfekcjonowanie folii dotychczas wytwarzanych przez AMP. Obecnie są one przetwarzane w zakładach API w Wielkiej Brytanii oraz należących do firmy Dunmore fabrykach w Niemczech. Oddział w Amsterdamie, już w nowej lokalizacji, będzie funkcjonował jako centralny ośrodek logistyczny API, zajmujący się dystrybucją produkowanych przez firmę folii do klientów z Europy kontynentalnej: krajów Beneluksu, Niemiec i Skandynawii. Dostawy folii do pozostałych klientów z Europy realizują oddziały API zlokalizowane we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Zespół pracowników API działający w Holandii przeniesie się jednocześnie do nowo wybudowanego budynku, zaprojektowanego i wykonanego zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju i z jego przeznaczeniem jako wydajnego centrum logistycznego. Umiejscowienie obok lotniska Schiphol w Amsterdamie, głównych autostrad i portów morskich powoduje, że ośrodek ten staje się dla API strategicznym centrum logistycznym, umożliwiającym właściwe funkcjonowanie łańcucha dostaw.

„Od chwili przejęcia AMP naszym celem było z jednej strony przeniesienie produkcji z zakładów wytwórczych w Amsterdamie, by lepiej obsługiwać klientów i zwiększać sprzedaż w całym regionie, z drugiej – utrzymanie efektywnych dostaw produktów API za pośrednictwem najwyższej klasy ośrodka dystrybucyjnego. Wynajmując tak elastyczny pod względem funkcjonalności ośrodek, pozyskujemy miejsce umożliwiające nam właściwe ulokowanie zasobów i magazynowanie produktów wytwarzanych w ramach grupy, w krótkiej perspektywie redukując potencjalny negatywny wpływ Brexitu, zaś w ujęciu średnioterminowym – pozwalające nam na dalszy rozwój” – mówi Dino Kiriakopoulos, CEO firmy API Group, i dodaje: „Ruch ten stanowi kolejny, ważny krok w kierunku optymalizacji działań API Group, mających zagwarantować jak najlepszą obsługę naszych klientów. Jednocześnie pragniemy zakomunikować, że Pim Hoing – dotychczasowy dyrektor zarządzający zakładem produkcyjnym w Amsterdamie, kończy swoją misję na tym stanowisku. Odegrał on niezwykle ważną rolę w procesie integracji holenderskiej fabryki w struktury API, znakomicie kierował tym oddziałem”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu