Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe centrum dystrybucyjne API Group

Nowe centrum dystrybucyjne API Group

Fot. API Group

API Group poinformowała o przeniesieniu swojego zakładu dystrybucyjnego, działającego w ramach holenderskiego oddziału firmy, do ośrodka SEGRO Park Amsterdam Airport (SPAA), zlokalizowanego przy lotnisku Schiphol w Amsterdamie i uwzględniającego część magazynową oraz biurową. Głównym celem tej zmiany jest lepsza obsługa regionalnych klientów z Europy.

Dostarczane będą stąd folie produkowane w holenderskim zakładzie API, przejętym przed dwoma laty w ramach akwizycji Amsterdam Metallized Products (AMP). Od 2016 roku API Group konsekwentnie przenosiła do nowych miejsc produkcję i konfekcjonowanie folii dotychczas wytwarzanych przez AMP. Obecnie są one przetwarzane w zakładach API w Wielkiej Brytanii oraz należących do firmy Dunmore fabrykach w Niemczech. Oddział w Amsterdamie, już w nowej lokalizacji, będzie funkcjonował jako centralny ośrodek logistyczny API, zajmujący się dystrybucją produkowanych przez firmę folii do klientów z Europy kontynentalnej: krajów Beneluksu, Niemiec i Skandynawii. Dostawy folii do pozostałych klientów z Europy realizują oddziały API zlokalizowane we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Polsce. Zespół pracowników API działający w Holandii przeniesie się jednocześnie do nowo wybudowanego budynku, zaprojektowanego i wykonanego zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju i z jego przeznaczeniem jako wydajnego centrum logistycznego. Umiejscowienie obok lotniska Schiphol w Amsterdamie, głównych autostrad i portów morskich powoduje, że ośrodek ten staje się dla API strategicznym centrum logistycznym, umożliwiającym właściwe funkcjonowanie łańcucha dostaw.

„Od chwili przejęcia AMP naszym celem było z jednej strony przeniesienie produkcji z zakładów wytwórczych w Amsterdamie, by lepiej obsługiwać klientów i zwiększać sprzedaż w całym regionie, z drugiej – utrzymanie efektywnych dostaw produktów API za pośrednictwem najwyższej klasy ośrodka dystrybucyjnego. Wynajmując tak elastyczny pod względem funkcjonalności ośrodek, pozyskujemy miejsce umożliwiające nam właściwe ulokowanie zasobów i magazynowanie produktów wytwarzanych w ramach grupy, w krótkiej perspektywie redukując potencjalny negatywny wpływ Brexitu, zaś w ujęciu średnioterminowym – pozwalające nam na dalszy rozwój” – mówi Dino Kiriakopoulos, CEO firmy API Group, i dodaje: „Ruch ten stanowi kolejny, ważny krok w kierunku optymalizacji działań API Group, mających zagwarantować jak najlepszą obsługę naszych klientów. Jednocześnie pragniemy zakomunikować, że Pim Hoing – dotychczasowy dyrektor zarządzający zakładem produkcyjnym w Amsterdamie, kończy swoją misję na tym stanowisku. Odegrał on niezwykle ważną rolę w procesie integracji holenderskiej fabryki w struktury API, znakomicie kierował tym oddziałem”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu