Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowe gramatury kartonu Performa Brilliance

Nowe gramatury kartonu Performa Brilliance

Podczas odbywającej się w dniach 21-23 września br. wystawy Luxe Pack Monaco firma Stora Enso zaprezentowała dwie nowe gramatury kartonu Performa Brilliance. Są one odpowiedzią na rosnące wymagania i oczekiwania klientów z segmentu opakowań.

Karton Performa Brilliance, który zadebiutował podczas ubiegłorocznej edycji Luxe Pack Monaco, jest dedykowany przede wszystkim na rynki opakowań na kosmetyki, zapachy, perfumy, środki do pielęgnacji urody i włosów oraz różnego rodzaju dobra luksusowe: biżuterię, zegarki, szampana czy wysokiej jakości wyroby alkoholowe.
Nowe wyższe gramatury, których oczekiwało wielu obecnych klientów Stora Enso, to 320 i 345 g/m2. Po zakończonych sukcesem testach w obszarze produkcji i zadrukowywania opakowań, obie wersje Performa Brilliance zostały właśnie wprowadzone do sprzedaży.
Karton ten został zaprojektowany z myślą o stale rosnących wymaganiach ze strony firm działających na rynku poligraficznym i opakowaniowym, specjalizujących się w wytwarzaniu opakowań pudełkowych. Wykonane z jego udziałem produkty cechuje wysoka estetyka wizualna, zaś jego parametry zostały dopasowane do wymagających procesów drukowania i dalszej obróbki. Jak zapewnia Stora Enso, karton Performa Brilliance oferuje najwyższy poziom białości (zarówno po stronie zewnętrznej, jak i wewnętrznej) spośród wszystkich produktów typu FBB dostępnych na rynku. Cechują go także bardzo wysoka pulchność i jasność. Jest opcjonalnie dostępny w wersji ze specjalnym wytłoczeniem, co zwiększa jego walory wizualne i dotykowe. Obecnie Performa Brilliance to – obok Ensocoat – jeden z dwóch flagowych produktów Stora Enso, dedykowanych na rynek opakowań luksusowych wykonanych z kartonu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.