Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowy ploter tnący w ofercie Riset
Anna Dudkiewicz
18.11.2020 08:45
Firma Riset poinformowała o poszerzeniu swojej oferty o w pełni automatyczny ploter tnący Intec ColorCut LC600, który pracuje z prędkością 960 mm/s. Urządzenie obsługuje arkusze do formatu 330 × 750 mm i o maksymalnej gramaturze 350 g. Zostało wyposażone w podajnik wysokiego stosu do 250 arkuszy, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego ich dokładania.
Ploter automatycznie pobiera arkusze, następnie głowica pozycjonuje się do arkusza za pomocą marek i zaczyna wycinać dowolny zaprojektowany kształt. Głowica wyposażona jest w czytnik barkodów, dzięki czemu urządzenie automatycznie wczytuje przypisaną do grafiki pracę. Wycięty arkusz po skończonej pracy automatycznie wędruje na tacę odbiorczą. Software do obsługi maszyny współpracuje z Adobe Illustrator, InDesign i Corel Draw. Gotowy plik z grafiką jest konwertowany przez ColorCut, który dołącza marki kalibrujące oraz barkod. Głowica sczytuje barkod, dopasowuje do niego program i zaczyna cięcie. Pliki nie zajmują dużo miejsca, dlatego można trzymać ich nieskończoną ilość na serwerze i przywoływać w dowolnie wybranym momencie.
Dziękujemy za ocenę!
Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!
Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!
Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.
Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.
Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.
Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.
W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu
*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:
Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.
Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.
W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.
Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.