Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Nowy system tnący Elitron nagrodzony przez EDP

Nowy system tnący Elitron nagrodzony przez EDP

Jury najnowszej edycji konkursu organizowanego przez stowarzyszenie European Digital Press uznało, że Kombo TAV V2 marki Elitron jest najbardziej kompaktowym, w pełni automatycznym rozwiązaniem na rynku, przeznaczonym do cięcia POS-ów, displayów i opakowań tekturowych w trybie „floor to floor”. Model ten jest w stanie ładować i rozładowywać stosy materiałów drukowanych i niedrukowanych o wysokości do 1555 mm. Urządzenie może być ładowane i rozładowywane od przodu, w linii lub alternatywnie z boku.

W przypadku arkuszy o wymiarach do 3200 × 2200 mm ten elastyczny sposób załadunku i rozładunku oznacza, że ​​urządzenie zmieści się także w zakładach produkcyjnych nie dysponujących zbyt dużą powierzchnią. Kombo TAV V2 odznacza się – jak podkreśla polski wyłączny dystrybutor rozwiązań marki Elitron, firma LFP Industrial Solutions – bardzo wysoką precyzją cięcia. Każdy arkusz jest wyrównany przed załadowaniem; materiały są skanowane za pomocą wbudowanego, opatentowanego systemu Seeker, stroną zadrukowaną do góry lub do dołu w celu odczytania wydrukowanych obrazów i punktów odniesienia oraz automatycznego załadowania plików cięcia. Arkusz jest następnie przesuwany do pozycji bufora. Oszczędza to czas, ponieważ proces odbywa się podczas cięcia i bigowania poprzedniego arkusza/y. Materiały mogą być ładowane pojedynczo, można też załadować ich więcej, aby w pełni wypełnić obszar roboczy i zmaksymalizować wydajność. Całe stosy lub pojedyncze prace mogą zostać zidentyfikowane za pomocą wydrukowanego kodu kreskowego lub kodu QR.

Skoncentrowany obszar roboczy z maksymalnie 32 sekcjami podciśnienia jest automatycznie aktywowany w miejscu pracy głowic tnących, aby utrzymać na miejscu nawet najmniejsze elementy i zapewnić najwyższą jakość cięcia. Na całym obszarze roboczym pracują jednocześnie dwie niezależne suwnice i dwie głowice tnące. Ich obciążenie pracą jest przypisywane automatycznie przez oprogramowanie Twin Cut firmy Elitron, a każda głowica tnąca jest wyposażona w maksymalnie 5 narzędzi. Opatentowany panel Airo ułatwia pracę, ponieważ wiele arkuszy jest rozładowywanych za jednym razem. Zarówno produkt, jak i materiały odpadowe są rozładowywane i składowane jednocześnie w stanowisku rozładunkowym, a arkusze pozbawione „ścinków i mostków” są gotowe do następnego procesu.

„Jesteśmy dumni, że nasz nowy automatyczny system cięcia jest kojarzony ze znakiem doskonałości Nagrody EDP. Jest to kolejny dowód na dodatkową wartość technologiczną, którą nieustannie staramy się oferować naszym klientom” – powiedział Giuseppe Gallucci, dyrektor generalny Elitron.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.