Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / OKI dostarczy do Indii 3,5 tys. bankomatów recyklingowych

OKI dostarczy do Indii 3,5 tys. bankomatów recyklingowych

Firma OKI wygrała kontrakt na dostawę 3,5 tys. sztuk nowoczesnych bankomatów recyklingowych Recycler G8 i usług powiązanych dla Narodowego Banku Indii (SBI), który jest największym bankiem w tym kraju.

Podczas gdy w bankomatach tradycyjnych (używanych m.in. w Polsce) banknoty wpłacane trafiają do osobnej kasetki niż te wypłacane, bankomaty recyklingowe wykorzystują zdeponowane banknoty do dokonywania wypłat. Pozwala to na znaczące zmniejszenie kosztów zarządzania banknotami i kosztów operacyjnych (głównie przewozu gotówki) w porównaniu z bankomatami jednofunkcyjnymi oraz bankomatami wielofunkcyjnymi bez recyklingu.

Każda maszyna OKI Recycler G8 może obsłużyć do 18 tys. banknotów, co stawia te urządzenia w światowej czołówce pod względem wydajności. Urządzenie charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, w tym szyfrowaniem w kluczowych modułach, najnowszymi systemami operacyjnymi i zaawansowanymi funkcjami spełniającymi najnowsze wymagania prawne.

Bankomaty recyklingowe w Indiach są obecne od kilku lat, stopniowo banki przeniosły maszyny poza swoje oddziały, aby umożliwić klientom stały dostęp do nich. „Indie są ważnym rynkiem dla OKI. Zobowiązujemy się zapewnić bankowi SBI doskonałą obsługę klienta oraz rozwijać tą strategiczną relację w następnych latach. OKI będzie nadal intensywnie rozszerzać swą obecność w tym kraju” – mówi Kenichi Tamura, Senior Vice President & Head of Mechatronics Systems Business Group w firmie OKI.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu