Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Oferta Roland DG na targach Fespa w Berlinie

Oferta Roland DG na targach Fespa w Berlinie

Roland DG VersaUV LEC2-330/640

W dniach 31 maja – 3 czerwca br. podczas targów FESPA Global Print Expo 2022 w Berlinie firma Roland DG zaprezentuje kilka rozwiązań, które cieszą się dużym uznaniem w branży. Na stoisku producenta będzie można zobaczyć najnowsze produkty z portfolio – m.in. plotery UV VersaUV LEC2 z serii S, drukująco-tnące plotery z serii TrueVIS, czy hybrydowe rozwiązanie do produkcji w trybie DTT i DTG – Texart XT-640S-F.

Texart XT-640S-F to płaska drukarka cyfrowa, zaprojektowana w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na druk niskonakładowy w przemyśle odzieżowym i tekstylnym, zwłaszcza w zakresie limitowanych kolekcji. Rozwiązanie do produkcji w trybie DTT (Direct-to-Textile) i DTG (Direct-to-Garment), które niemal nie wymaga konfiguracji, może ozdabiać różne rozmiary, kolory i rodzaje odzieży w ramach tego samego nakładu druku, a także płynnie przełączać się między trybami DTG i DTT. Maszyna jest przeznaczona dla drukarń i producentów odzieży, może być wykorzystywana do tworzenia różnego rodzaju produktów – od odzieży codziennej, przez sportową i rekreacyjną, po stricte modową (sprawdzi się w zatem w domach mody, w produkcji prototypów lub egzemplarzy pokazowych). Nowy model obsługuje szeroką gamę tkanin, w tym bawełnę, tkaniny mieszane, białym poliestrze, dżinsie i skórze. Konfiguracja CMYK plus gęsta biel zapewnia żywe nadruki zarówno na białej, jak i kolorowej odzieży.
Maszyna jest dostępna w trzech szerokościach, z dołączonym stołem próżniowym, opcjonalnie może zawierać system umożliwiający zadruk nawet sześciu sztuk odzieży w jednym przepływie pracy (operatorzy mogą „załadować i odejść”).

Seria rolowych ploterów drukująco-tnących UV VersaUV LEC2 obejmuje model LEC2-330 o szerokości 762 mm i LEC2-640 o szerokości 1625 mm. Jak podaje producent, podczas projektowania skupiono się przede wszystkim na optymalizacji jakości druku oraz rozszerzeniu spektrum obsługiwanych materiałów (tak z roli, jak i półsztywnych), dzięki czemu maszyny te stanowią wszechstronne rozwiązanie w dziedzinie druku UV dla szerokiego spektrum profesjonalistów – zarówno dla specjalistów z branży opakowań, tworzących makiety i prototypy, jak i dla firm oferujących usługi poligraficzne, które chcą wprowadzić najwyższą jakość i efekty specjalne w produkcji różnorodnych szyldów i grafik. Są przeznaczone do druku aplikacji używanych tak w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, stanowią także uniwersalne rozwiązanie produkcyjne dzięki zintegrowanej funkcji cięcia.
Płaskie plotery VersaUV LEC2 serii S również wyróżniają się wszechstronnością – oferują zadruk szerokiej gamy podłoży, zarówno elastycznych, jak i sztywnych, i znajdą zastosowanie w produkcji szyldów i różnorodnych personalizowanych aplikacji, w druku przemysłowym i w firmach opakowaniowych. W skład serii S wchodzą cztery modele płaskie, oferowane w różnych konfiguracjach i rozmiarach dostosowanych do różnorodnych środowisk produkcyjnych i różnych wymagań. Plotery są dostępne w dwóch szerokościach – 762 mm i 1625 mm – oraz w trzech konfiguracjach długości (F200, F300 lub F400, przy czym konfiguracje F300 i F400 są dostępne tylko z modelem LEC2-640S 1625 mm). Na zamówienie dostępne są także indywidualnie skonfigurowane wersje modeli z serii S.

Profesjonalny model VG3-640 należy do rodziny TrueVIS – najnowszej generacji wielkoformatowych, ekosolwentowych ploterów atramentowych na rynku urządzeń drukująco-tnących. Maszyna ta, podobnie jak jej „kuzyn” – model SG3 jest przeznaczona dla dostawców usług poligraficznych na rynku szyldów i grafiki oraz personalizacji i może znaleźć zastosowanie w produkcji wielu zarówno oznakowań i banerów, jak i grafiki pojazdowej, a także naklejek i etykiet. Producent zadbał o łatwiejszą obsługę urządzeń – wśród nowych funkcji są m.in. przyjazny dla użytkownika interfejs z 7-calowym ekranem dotykowym LCD, automatyczne podawanie nośnika i regulacja odstępu w celu zmniejszenia liczby zadań użytkownika, a także łatwiejsza konfiguracja nośnika dzięki uchwytom nośnika obsługiwanym za jednym dotknięciem przycisku. Co więcej, dzięki funkcji automatycznej konfiguracji wszystkie urządzenia TrueVIS 3 są standardowo wyposażone w nawijarkę wydruków.
Dzięki aktywnej konserwacji i informacjom o urządzeniach udostępnianych w aplikacji Roland DG Connect większa jest wydajność maszyn. Czytelny pulpit nawigacyjny zapewnia natychmiastowe informacje na temat ogólnych statystyk i efektywne zarządzanie drukarką oraz śledzenie kosztów. Urządzenia oferują również oszczędzającą czas funkcję dopasowywania i zmiany kolorów obsługiwaną przez najnowszą wersję VersaWorks, która umożliwia użytkownikom wybór jakości druku, ustawienia korekcji kolorów i łączenie próbek wyjściowych z różnymi ustawieniami wyjściowymi w celu ustalenia ostatecznej kombinacji ustawień.
Nowe modele zapewniają wysoką jakość druku, cechującą rozwiązania z rodziny TrueVIS. VG3-640/540 obsługuje nowy, 8-kolorowy zestaw atramentów, co zapewnia wysokie dopasowanie kolorów i wyraziste odwzorowanie (żywe i bogate kolory, płynne przejścia tonalne, neutralne odcienie szarości i naturalne odcienie skóry). Model SG3-540/300 jest dostępny z atramentami w kolorach CMYK.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.