Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Opolanie cenią Festiwal Książki

Opolanie cenią Festiwal Książki

Festiwal Książki Opole zwyciężył w konkursie im. Jana Całki „Pożytek roku 2018” i otrzymał tytuł najważniejszego i najcenniejszego wydarzenia o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców Opola. Do tegorocznej edycji konkursu zostały nominowane największe wydarzenia sportowe, artystyczne i kulturalne mające miejsce w roku 2018. Nominację Fabryki Inspiracji, organizatora Festiwalu Książki, zgłosiła Miejska Biblioteka Publiczna – wieloletni partner wydarzenia.

Nagrodę ustanowiono, by uhonorować Jana Całkę, znanego w Opolu, nieżyjącego już społecznika i aktywistę. Dyrektor Biblioteki podczas gali przekonywała: „Nagroda dla fundacji Fabryki Inspiracji odzwierciedla wysiłek, a jednocześnie sukces zaproponowania wydarzenia, które jest organizowane od trzech lat, zdobywa coraz większą popularność, jest połączeniem zarówno targów książki, spotkań z aurami, warsztatów, koncertów, a także ciekawych propozycji dla dzieci”.
„Chcielibyśmy bardzo podziękować za nominację oraz nagrodę, jest to dla nas swoiste podsumowanie ostatnich lat i docenienie naszej pracy. Niesamowite, że w momencie, kiedy Biblioteka Narodowa bije na alarm o tym, że Polacy nie czytają, opolanie doceniają inicjatywę, która temu zaprzecza” – mówiła związana z Festiwalem od pierwszej edycji Natalia Ciecióra, która odebrała statuetkę w imieniu prezesa fundacji Fabryka Inspiracji Mirosława Szewczyka. Fundacja otrzymała też nagrodę pieniężną, która zasili tegoroczną edycję wydarzenia.
4. Festiwal Książki Opole odbędzie się w dniach 7–9 czerwca 2019 r na placu Wolności. Wydarzenie obejmuje targi książki, spotkania autorskie, warsztaty i koncerty. Dotychczas do Opola przyjechało ponad 150 autorów, podobna liczna wydawnictw, kilkunastu muzyków, a Miasteczko Literackie odwiedziło ponad piętnaście tysięcy uczestników.
Festiwal Książki Opole – wydarzenie promujące czytelnictwo od roku 2016 – organizowane jest przez fundację Fabryka Inspiracji oraz drukarnię Opolgraf.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.