Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Owoce dla szkół pakowane w folię Innovia

Owoce dla szkół pakowane w folię Innovia

Produkowana przez Innovia Films kompostowalna, celulozowa folia NatureFlex NVS, bierze udział w programie zdrowego żywienia we włoskich szkołach. Folia ma poprawioną sztywność w warunkach chłodniczych, kontrolowany poziom przepuszczalności wilgoci oraz zgrzewalne, poddające się obróbce powleczenie po obu stronach.

Finansowany przez Unię Europejską program „Frutta nelle Scuole” („Owoce w szkole”) zapewnia dzieciom w wieku 6–11 lat osobno zapakowaną porcję świeżych owoców w czasie pobytu w szkole. Zastosowana przezroczysta folia NatureFlex NVS, jest przetwarzana i sprzedawana firmom pakującym przez przedsiębiorstwo Corapack Srl., które ma wieloletnie doświadczenie w perforowaniu i zadruku różnego rodzaju folii elastycznych.
Fabrizio Radice, Sales Manager w firmie Corapack, powiedział: „Folia NatureFlex NVS jest idealna do pakowania owoców, ponieważ nie tylko chroni produkt wewnątrz opakowania poprzez swoją średnią przepuszczalność wilgoci, ale również oferuje dobre właściwości użycia na maszynach oraz dobrze się zadrukowuje, zapewniając tym samym ładny wygląd opakowania. Dodatkowo folia ta chroni środowisko, ponieważ jest kompostowalna i powstaje z surowców odnawialnych”.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z udziału w tym projekcie i wsparcia naszego klienta. Projekt zachęca dzieci do spożywania świeżych owoców, które dzięki opakowaniu z folii NatureFlex utrzymywane są w doskonałych warunkach” – stwierdził Giorgio Berton, specjalista TS&D w firmie Innovia Films.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.