Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Papier parafinowany ulega biodegradacji

Papier parafinowany ulega biodegradacji

Badanie zlecone przez EuroWaxPack, Europejskie Stowarzyszenie zrzeszające producentów i przetwórców tłuszczoodpornego papieru parafinowanego do pakowania, a wykonane przez niezależne laboratorium OWS (Organic Waste Systems) w Gandawie (Belgia), pokazało, że typowy papier parafinowany jest przemysłowo kompostowalny.

Przeprowadzono restrykcyjny test EN 13432 pod nazwą „Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację”. Do badania wybrano powszechnie używany papier pokryty parafiną, poddający się skręcania i składaniu.
Wyniki potwierdziły, że papier spełnia kryteria normy CEN EN 13432: ulega biodegradacji po 75 dniach, dezintegracji po 12 tygodniach i nie ma negatywnego wpływu na jakość kompostu. Papier ten jest wykorzystywany jako opakowanie wyrobów cukierniczych, takich jak słodycze, czekoladki, gumy do żucia. Otrzymał certyfikaty „OK Compost” i „Compostable”. Było to potwierdzenie wyników wcześniejszych badań, prowadzonych przez członków EuroWaxPack nad pergaminem stosowanym do pakowania sera i mięsa.
Organizacja w najbliższej przyszłości zamierza prowadzić badania nad parafinami z naturalnych olejów roślinnych, papierami półprzezroczystymi i lekkimi produktami do pakowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu