Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Papier parafinowany ulega biodegradacji

Papier parafinowany ulega biodegradacji

Badanie zlecone przez EuroWaxPack, Europejskie Stowarzyszenie zrzeszające producentów i przetwórców tłuszczoodpornego papieru parafinowanego do pakowania, a wykonane przez niezależne laboratorium OWS (Organic Waste Systems) w Gandawie (Belgia), pokazało, że typowy papier parafinowany jest przemysłowo kompostowalny.

Przeprowadzono restrykcyjny test EN 13432 pod nazwą „Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację”. Do badania wybrano powszechnie używany papier pokryty parafiną, poddający się skręcania i składaniu.
Wyniki potwierdziły, że papier spełnia kryteria normy CEN EN 13432: ulega biodegradacji po 75 dniach, dezintegracji po 12 tygodniach i nie ma negatywnego wpływu na jakość kompostu. Papier ten jest wykorzystywany jako opakowanie wyrobów cukierniczych, takich jak słodycze, czekoladki, gumy do żucia. Otrzymał certyfikaty „OK Compost” i „Compostable”. Było to potwierdzenie wyników wcześniejszych badań, prowadzonych przez członków EuroWaxPack nad pergaminem stosowanym do pakowania sera i mięsa.
Organizacja w najbliższej przyszłości zamierza prowadzić badania nad parafinami z naturalnych olejów roślinnych, papierami półprzezroczystymi i lekkimi produktami do pakowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu