Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Papier parafinowany ulega biodegradacji

Papier parafinowany ulega biodegradacji

Badanie zlecone przez EuroWaxPack, Europejskie Stowarzyszenie zrzeszające producentów i przetwórców tłuszczoodpornego papieru parafinowanego do pakowania, a wykonane przez niezależne laboratorium OWS (Organic Waste Systems) w Gandawie (Belgia), pokazało, że typowy papier parafinowany jest przemysłowo kompostowalny.

Przeprowadzono restrykcyjny test EN 13432 pod nazwą „Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację”. Do badania wybrano powszechnie używany papier pokryty parafiną, poddający się skręcania i składaniu.
Wyniki potwierdziły, że papier spełnia kryteria normy CEN EN 13432: ulega biodegradacji po 75 dniach, dezintegracji po 12 tygodniach i nie ma negatywnego wpływu na jakość kompostu. Papier ten jest wykorzystywany jako opakowanie wyrobów cukierniczych, takich jak słodycze, czekoladki, gumy do żucia. Otrzymał certyfikaty „OK Compost” i „Compostable”. Było to potwierdzenie wyników wcześniejszych badań, prowadzonych przez członków EuroWaxPack nad pergaminem stosowanym do pakowania sera i mięsa.
Organizacja w najbliższej przyszłości zamierza prowadzić badania nad parafinami z naturalnych olejów roślinnych, papierami półprzezroczystymi i lekkimi produktami do pakowania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu