Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Partnerstwo Actega Metal Print i A B Graphic International

Partnerstwo Actega Metal Print i A B Graphic International

Od lewej: Jan Franz Allerkamp (dyrektor zarządzający, Actega Metal Print) i Matt Burton (dyrektor sprzedaży, A B Graphic International)

Actega Metal Print, należąca do niemieckiej grupy Altana, poinformowała o podpisaniu umowy partnerskiej z firmą AB Graphic International, która specjalizuje się w procesach wykańczania po druku. Jej celem ma być przyspieszenie wprowadzenia na rynek ulepszonej technologii metalizacji EcoLeaf. Porozumienie dotyczy wspólnych działań z zakresu marketingu, sprzedaży oraz wsparcia klientów, początkowo współpraca ma się rozwijać na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii.

EcoLeaf to zaprojektowane z myślą o wielu rynkach i szerokim zastosowaniu nowe cyfrowe rozwiązanie, którego właścicielem jest Actega. Technologię tę opracował Benny Landa, została zaprezentowana podczas drupy w 2016, po czym prawa do niej rok później nabyła Actega. Po kilku latach prac mających na celu jej udoskonalenie, producent zamierzał ponownie przedstawić jej możliwości podczas tegorocznej drupy. Jak zapewnia, EcoLeaf zastępuje procesy złocenia na zimno i gorąco i oferuje druk metalizowany na etykietach samoprzylepnych przy dużo niższych kosztach niż jest to w przypadku konwencjonalnych metod uszlachetniania – do pokrycia zadruku zużywa bowiem tylko niezbędną ilość metalu. Oprócz obniżonych kosztów zaletą jest więc także mniejsza ilość odpadów. Technologia ta bazuje na srebrnym pigmencie i umożliwia uzyskanie całej gamy kolorów metalicznych, w tym złotego. Cyfrowe rozwiązanie Actega przeznaczone jest do instalowania w linii na urządzeniach do finiszingu oraz na analogowych i cyfrowych maszynach drukujących. W przypadku sprzedaży w ramach umowy z AB Graphic, rozwiązanie będzie oferowane wraz z maszynami Digicon Series 3 lub na już istniejących urządzeniach (mogą to być zarówno maszyny do finiszingu, jak i analogowe lub cyfrowe maszyny drukujące).

„Uważamy, że EcoLeaf to nowa kategoria metalizacji, która pozwoli naszym klientom wyróżnić się dzięki nowym i niespotykanym uszlachetnieniom. Jednocześnie bardzo nas cieszy, że to rozwiązanie spełnia kryteria zrównoważonego rozwoju, który powinien być przez firmy traktowany priorytetowo. Jesteśmy dumni, że poszerzyliśmy portfolio o technologię, która oferuje naszym klientom najwyższą jakość uszlachetnienia przy bardzo korzystnych parametrach finansowych” – powiedział Matt Burton, dyrektor ds. sprzedaży w AB Graphic International. Jan Franz Allerkamp, dyrektor zarządzający Actega Metal Print, dodał: „Cieszymy się, że zyskaliśmy tak znakomitego partnera jak firma AB Graphic, która ma ponad 65 lat doświadczenia w zakresie uszlachetniania druku w branży etykiet, 11 tys. instalacji i 2,5 tys. klientów. Bardzo doceniamy fakt, że nie tylko dostrzega ona duży potencjał EcoLeaf, ale też ma taką samą wizję branży druku – wspólnie mamy szansę przyczynić się, by była bardziej zrównoważona”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Zapraszamy do udziału w IX konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”, która odbędzie się w dniach 24–25 września 2020 r. w hotelu „Rancho Pod Bocianem”, ul. Nadarzyńska 15, w Przypkach. Bardzo się cieszymy, że już teraz nasza propozycja spotkała się z dużym Państwa zainteresowaniem i mamy ogromną nadzieję, że we wrześniu bezpiecznie i w licznym gronie będziemy mogli wysłuchać interesujących referatów, jakie przygotowali zaproszeni przez nas prelegenci. Tymczasem zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą i programem wydarzenia.
Podczas tego dorocznego spotkania ekspertów z branży tektury falistej gwarantujemy wymianę doświadczeń i odpowiedzi na trudne pytania, integrację w otoczeniu natury, dla chętnych konkurs gry w minigolfa lub piłkę siatkową oraz – przede wszystkim – bogaty program merytoryczny.

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG poinformowała o decyzji wycofania się z przyszłorocznych targów drupa (20–30 kwietnia 2021 r.). Głównym powodem jest pandemia Covid-19 i jej skutki – ograniczenia w przemieszczaniu się i gromadzeniu, restrykcje higieniczne oraz niemożność przewidzenia, jak sytuacja epidemiczna będzie wyglądała w przyszłym roku. Jednocześnie koncern informuje, że zamierza skupić się na organizacji Tygodni Innowacji w centrum pokazowym w Wiesloch-Walldorf, co ma związek z coraz krótszym czasem wprowadzania nowości na rynek. Pierwszy cykl prezentacji, które będą dostępne także online, odbędzie się w październiku br.
Blisko tydzień później o decyzji rezygnacji udziału w drupie poinformowała także firma Manroland Sheetfed GmbH, uzasadniając ją podobnie – ograniczeniami wynikającymi z pandemii oraz prognozowaną niską frekwencją na targach. Również ten producent zapowiada organizowanie webinarów i tą drogą informowanie swoich klientów o wprowadzanych do portfolio nowościach.

Firma Koenig & Bauer poinformowała oficjalnie, że potwierdza swój udział w roli wystawcy w przyszłorocznych targach drupa. Wcześniej zarezerwowane stoisko nie zostanie zmienione, a producent zamierza zaprezentować szerokie portfolio swoich rozwiązań.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.