Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Pierwsze testy właściwości recyklingowych HDPE

Pierwsze testy właściwości recyklingowych HDPE

Niemiecka firma ESE od ponad 30 lat przoduje w wykorzystywaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do produkcji pojemników na odpady i materiały nadające się do ponownego przetworzenia. Dotychczas nie było jednak wiadomo ile razy materiał HDPE może być przetwarzany, mielony i ponownie wykorzystywany w procedurach formowania wtryskowego bez znaczących zmian w strukturze i właściwościach materiału. Firma ESE przeprowadziła pierwszy eksperyment praktyczny w którym wykazała, że materiał HDPE może być poddany recyklingowi przynajmniej dziesięciokrotnie i dalej przetwarzany w kontrolowanych warunkach.

W ramach eksperymentu przeprowadzonego w zakładzie produkcyjnym firmy ESE, materiał HDPE został przetworzony dziesięć razy i po każdym z etapów poddawany analizie we współpracy z zewnętrznymi instytucjami badawczymi. Projektem kierowała Jeanett Köhn, która jest naukowcem i specjalistką ESE w dziedzinie tworzyw sztucznych. Test wykazał, że procesy formowania wtryskowego i rozdrabniania plastiku nie zmieniają znacząco właściwości materiału przez cały okres wielokrotnego wykorzystania.

Okres eksploatacji pojemników wynosi 10-20 lat, zatem wynik ten oznacza, że dostępność materiału do zrównoważonej produkcji z tego samego plastiku po przejściu procesu recyklingu jest zagwarantowana przez mniej 100, a może nawet 200 lat.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W odpowiedzi na potrzeby milionów osób pracujących z domu Epson poszerzył ofertę o dwie wielofunkcyjne drukarki, zaprojektowane z myślą o małych firmach i domowych biurach: WorkForce Pro WF-4745 i EcoTank L6580. Te energooszczędne, oparte na nie wykorzystującej ciepła w procesie druku technologii piezoelektrycznej urządzenia stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych drukarek z wymiennymi kartridżami.

Firma Zeller+Gmelin wraz z innymi członkami grupy Print City organizuje cykl webinarów, podczas których omówione zostaną zagadnienia dotyczące łączenia celów środowiskowych i wyjątkowych opakowań z drukiem wysokiej jakości i jego wykończeniem. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 16 grudnia (g. 14–16), kolejne w dniach 19, 21 i 26 stycznia. Niemiecki producent farb poligraficznych poinformował także o poszerzeniu swojej oferty o dwie serie farbowe do arkuszowego i rolowego druku offsetowego.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych zwróciła się z apelem do Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego, o ujęcie branży reklamowej we wsparciu przedsiębiorstw poszkodowanych skutkami pandemii. Sektor reklamowy, m.in. jako ogniwo zamrożonej branży eventowej, konferencyjnej i targowej wyraźnie odczuwa następstwa regresu gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.