Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polska Izba Druku pisze do premiera ws. cen prądu

Polska Izba Druku pisze do premiera ws. cen prądu

Polska Izba Druku w imieniu kilkudziesięciu tysięcy pracowników zatrudnionych w branży poligraficznej wystosowała do premiera Mateusza Morawieckiego pismo w sprawie nagłego, skokowego wzrostu cen energii elektrycznej dla przedsiębiorstw tego sektora. Podpisany pod listem prezes PID Leszek Wojtczuk zaznaczył w nim jednak, że to niekorzystne zjawisko, nieawizowane wcześniej przez rząd, dotyczy całej polskiej gospodarki.

Prezes PID wspomniał w liście o praktyce jednostronnego wymawiania przedsiębiorcom przez dostawców energii nowo zawartych kontraktów i narzucania coraz to wyższych cen. Przekonuje przy tym, że prowadzenie jakiejkolwiek racjonalnej polityki cenowej przez przedsiębiorstwa w takich warunkach jest niemożliwe i w wyniku wzrostu cen produktów doprowadzi do dużego ograniczenia ich wywarzania zarówno dla kraju, jak i na eksport.

Leszek Wojtczuk wyraził niepokój, że polityka energetyczna państwa niewłaściwie odpowiada na wyzwania współczesnego świata i zmiany w nim zachodzące, nie wykluczył przy tym manipulacji giełdowych. Zauważył także, że obiegowa opinia, mówiąca że na ceny prądu mają wpływ głównie ceny węgla i koszty uprawnień do emisji CO2, jest nie do końca zgodna z prawdą, ponieważ już od miesięcy na Towarowej Giełdzie Energii obserwuje się dużą zwyżkę cen energii elektrycznej. Powołał się przy tym na wyliczenia i ekspertyzy niezależnych instytucji badawczych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Trioplast Nyborg inwestuje w wielkoformatową maszynę fleksograficzną Evo XG 8 LR, przeznaczoną do zadruku folii polietylenowych o maksymalnej długości zadruku 1.400 mm oraz maksymalnej szerokości 1.650 mm. Ta przeznaczona do produkcji dużych nakładów opakowań przemysłowych maszyna ma rozpocząć pracę w drugim kwartale 2021 r.

Firma Mimaki Europe, producent drukarek atramentowych i systemów tnących, poinformowała o mianowaniu Takahiro Hirakiego na stanowisko dyrektora zarządzającego. W tej roli zastąpił Yuji Ikedę.

Firma Trotec, jak co roku, zapowiada swoją obecność na 12. edycji targów FestiwalDruku.pl, która odbędzie się już w dniach 9–10 września br. w Expo XXI Warszawa. Na stoisku firmy będzie można przetestować wybrane systemy laserowe i porozmawiać o materiałach grawerskich, oraz – przede wszystkim – zapoznać się z ofertą firmy, w tym z nowościami.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.