Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Polski producent mediów do druku stawia na ekologię

Ikonos, polski producent mediów do druku wielkoformatowego, poinformował, że jednym z priorytetów w działalności firmy jest postawa proekologiczna mająca na celu osiągniecie neutralności dla klimatu i środowiska. Jak wygląda plan rozwoju marki oraz co obejmują inwestycje w obszarze ekologii?

Do najważniejszych działań podejmowanych przez producenta z Opola należą:

- eliminacja PVC z produktów (PCV FREE media),
- stawianie na odnawialne źródła energii,
- redukcja odpadów i optymalizacja cyklu produkcji w fabryce Ikonos,
- wdrażanie nowych, innowacyjnych i ekologicznych produktów na rynek za sprawą nowopowstałego Centrum Badawczo-Rozwojowego Ikonos,
- rozwój ekologicznych linii produktów,
- zastosowanie nowoczesnych systemów i technologii,
- gospodarowanie przedsiębiorstwem w obiegu zamkniętym (gdzie zasoby są zużywane w sposób bardziej zrównoważony).

Wśród nowości produktowych, nie zawierających PCV, warto wymienić m.in.:

- Mesh Ikonos PCV-Free bez podkładu 150 g – lekki i bardzo wytrzymały na rozciąganie i rozdarcie materiał; umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła; nie zawiera PCV i szkodliwych ftalanów; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- baner Ikonos PCV-Free 280 g Matt – baner z certyfikatem Oeko-tex Standard 100; przeznaczony do zadruków: ekosolwent, solwent, UV, latex;

- folia do szkła PET Ikonos Decorative – seria Profiflex Deco ART jest rodziną materiałów samoprzylepnych przeznaczonych do dekoracji szkła, bazujących na foliach PET; wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria Linea), kwadratach (seria Quadro) lub kropkach (seria Punto) w różnych wariantach kolorystycznych: jasnosrebrnym, ciemnosrebrnym i białym; materiał nie zawiera PVC.

- folia Polypropylen Film MRT PP100 – wysokiej jakości produkt do drukowania atramentami wielkoformatowymi. To białe, matowe, nowoczesne podłoże do drukowania o grubości 100 mikrometrów. Materiał nadaje się do recyklingu, nie zawiera PCV, odznacza się bardzo wysoką drukownością; klej kanalikowy znacznie ułatwia i przyspiesza pracę, a w rezultacie umożliwia także poprawianie błędów, które w innych okolicznościach zmusiłyby do ponownego wykonania pracy. Materiał pozwala uzyskać żywe i ostre obrazy, jednocześnie przyczynia się do redukcji szkodliwych substancji. Oszczędza czas pracy, zmniejsza ilość odpadów i jest bezpieczny dla zdrowia.

Z pełną ofertą Ikonos można zapoznać się na stronie ikonos.pl

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.