Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polski producent opakowań przyspiesza rozwój

Polski producent opakowań przyspiesza rozwój

Sebastian Śliwa, współzałożyciel Akomex oraz mniejszościowy udziałowiec spółki, zawarł warunkową umowę zakupu, na podstawie której z grupą menedżerów zamierza nabyć należące do Highlander International Partners 69,5% udziałów spółki Akomex z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Przejęcie zostanie wsparte przez fundusz Accession Mezzanine Capital IV, któremu doradza Mezzanine Management. Transakcja ta wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia warunków zawieszających określonych w umowie.

Akomex rozpoczął produkcję opakowań z tektury litej w 1993 r., obecnie zatrudnia prawie 600 wysoko wykwalifikowanych pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych w Polsce i w zakładzie przetwórczym w Danii, produkując ponad 1,8 mld opakowań rocznie. Kamieniem milowym w rozwoju spółki było pozyskanie w 2010 roku instytucjonalnego inwestora finansowego – funduszu Highlander Partners, który wsparł budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Starogardzie Gdańskim, umożliwiając tym samym dalszy dynamiczny rozwój spółki. W 2014 r. Akomex przejął producenta opakowań dla farmacji – spółkę Druk Pak, zaś w 2018 r. duńskiego producenta opakowań – Planopack, tworząc Grupę Akomex. W 2019 r. Grupa, której klientami są światowi producenci z branży spożywczej i farmaceutycznej, osiągnęła przychody przekraczające 200 mln zł i umocniła swoją pozycję na rynku polskim oraz europejskim.

„Pozyskanie jako partnera finansowego tak doświadczonego inwestora, jakim jest grupa funduszy, której doradza Mezzanine Management, pozwoli nam na przyspieszenie rozwoju w obszarze świadczonych przez spółkę usług dla największych globalnych producentów farmaceutycznych oraz spożywczych. Dziękuję również kolegom z Higlander Partners za dobrą współpracę, która wyniosła grupę Akomex na pozycję wiodącego producenta opakowań z tektury litej w Europie Środkowej” – stwierdził Sebastian Śliwa, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Akomex.

„Pozostajemy pod dużym wrażeniem dotychczasowych osiągnięć Grupy Akomex. Jednocześnie jesteśmy przekonani co do dalszych bardzo dobrych perspektyw rozwoju. Chcemy wspierać zarząd w dynamicznym rozwoju Grupy Akomex w obu wiodących liniach biznesowych – opakowaniach dla przemysłu farmaceutycznego oraz dla branży spożywczej. Celem jest dalsze umacnianie pozycji i ekspansja na rynku krajowym i zagranicznych – już w najbliższym czasie planowane jest istotne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozbudowa zakładu opakowań farmaceutycznych w Aleksandrowie Kujawskim” – zapewnił Piotr Sadowski, partner w Mezzanine Management.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.