Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Polski producent opakowań przyspiesza rozwój

Polski producent opakowań przyspiesza rozwój

Sebastian Śliwa, współzałożyciel Akomex oraz mniejszościowy udziałowiec spółki, zawarł warunkową umowę zakupu, na podstawie której z grupą menedżerów zamierza nabyć należące do Highlander International Partners 69,5% udziałów spółki Akomex z siedzibą w Starogardzie Gdańskim. Przejęcie zostanie wsparte przez fundusz Accession Mezzanine Capital IV, któremu doradza Mezzanine Management. Transakcja ta wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia warunków zawieszających określonych w umowie.

Akomex rozpoczął produkcję opakowań z tektury litej w 1993 r., obecnie zatrudnia prawie 600 wysoko wykwalifikowanych pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych w Polsce i w zakładzie przetwórczym w Danii, produkując ponad 1,8 mld opakowań rocznie. Kamieniem milowym w rozwoju spółki było pozyskanie w 2010 roku instytucjonalnego inwestora finansowego – funduszu Highlander Partners, który wsparł budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Starogardzie Gdańskim, umożliwiając tym samym dalszy dynamiczny rozwój spółki. W 2014 r. Akomex przejął producenta opakowań dla farmacji – spółkę Druk Pak, zaś w 2018 r. duńskiego producenta opakowań – Planopack, tworząc Grupę Akomex. W 2019 r. Grupa, której klientami są światowi producenci z branży spożywczej i farmaceutycznej, osiągnęła przychody przekraczające 200 mln zł i umocniła swoją pozycję na rynku polskim oraz europejskim.

„Pozyskanie jako partnera finansowego tak doświadczonego inwestora, jakim jest grupa funduszy, której doradza Mezzanine Management, pozwoli nam na przyspieszenie rozwoju w obszarze świadczonych przez spółkę usług dla największych globalnych producentów farmaceutycznych oraz spożywczych. Dziękuję również kolegom z Higlander Partners za dobrą współpracę, która wyniosła grupę Akomex na pozycję wiodącego producenta opakowań z tektury litej w Europie Środkowej” – stwierdził Sebastian Śliwa, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Akomex.

„Pozostajemy pod dużym wrażeniem dotychczasowych osiągnięć Grupy Akomex. Jednocześnie jesteśmy przekonani co do dalszych bardzo dobrych perspektyw rozwoju. Chcemy wspierać zarząd w dynamicznym rozwoju Grupy Akomex w obu wiodących liniach biznesowych – opakowaniach dla przemysłu farmaceutycznego oraz dla branży spożywczej. Celem jest dalsze umacnianie pozycji i ekspansja na rynku krajowym i zagranicznych – już w najbliższym czasie planowane jest istotne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz rozbudowa zakładu opakowań farmaceutycznych w Aleksandrowie Kujawskim” – zapewnił Piotr Sadowski, partner w Mezzanine Management.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.