Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Poradnik na temat tłoczenia folią na gorąco i transferu folii na zimno

Technologia uszlachetniania powierzchni folią jest znana od lat, ale praktycznie biorąc nie istniała dotąd żadna publikacja, która by tę technologię opisywała w sposób kompleksowy. Firma Leonhard Kurz, znany producent folii, wypełnia tę lukę i oferuje zainteresowanym uniwersalny poradnik z tej dziedziny.

Książka zatytułowana: „Hot Stamping and Cold Foil Transfer – A Comprehensive Guide for the Graphics Industry” (Tłoczenie folią na gorąco i transfer folii na zimno – wszechstronny poradnik dla przemysłu poligraficznego), jest adresowana do tych wszystkich, którzy na całym świecie stosują tę technikę, jak również dla tych, którzy się nią dopiero za zaczynają interesować. Książka zawiera techniczne porady dla drukarzy oraz szefów produkcji, może też stanowić inspirację dla projektantów oraz specjalistów od marketingu.
W rozdziale poświęconym technologii tłoczenia folią na gorąco można znaleźć informacje na temat historii, produkcji i aplikacji folii oraz zastosowaniu folii do projektów ochrony marki. Opisane są wszelkie aspekty procesu uszlachetniania powierzchni, od wyboru wzoru i projektowania matryc, przez ustawianie maszyny, po dobór właściwego rodzaju folii do danego podłoża.
Rozdział poświęcony transferowi folii na zimno zawiera wskazówki, jak przygotowywać projekt graficzny i jak stosować folię do aplikacji na maszynach wąskowstęgowych i arkuszowych. Prezentowane są informacje o różnych systemach aplikacyjnych wykorzystywanych w maszynach, o podłożach oraz klejach. Rozdział ten zamyka komplet informacji na temat procesu UV casting.
Szereg ilustracji ma zachęcić czytelników do szerszego wykorzystywania opisywanej technologii. Pokazane przykłady odświeżają spojrzenie na technologię dekoracji folią. Podręcznik jest dostępny w języku angielskim. Można go zakupić u wyłącznego polskiego przedstawiciela firmy Leonhard Kurz – w firmie PC Print w Warszawie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA poinformowało, że przeniesiona z marca br. na październik tegoroczna edycja FESPA Global Print Expo oraz towarzyszących im targów European Sign Expo and Sportswear Pro w Madrycie nie odbędzie się. Ryzyko związane z pandemią covid-19 jest zbyt duże, a sytuacja gospodarcza w wielu krajach nie ustabilizowała się dostatecznie, by można było myśleć o organizacji tak dużej imprezy. Kolejna zapowiadana data to 9–12 marca 2021 r. Zmieni się również miejsce targów – po kilku latach branża wróci do Amsterdamu, do RAI Exhibition Centre.

Intensywnie pracujemy nad kolejnym, lipcowo-sierpniowym wydaniem „Świata DRUKU”, do którego współtworzenia serdecznie Państwa zapraszamy. Tradycyjnie powrócimy w nim do tematyki druku mało- i wielkoformatowego, druku na żądanie, druku na tekstyliach, upominków reklamowych. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy sitodruku, druku sublimacyjnego i tampondruku. Omówimy również najnowsze trendy na rynku upominków reklamowych. Wydanie to będzie wraz z nami obecne na targach FestiwalDruku.pl (9–10.09) oraz w Madrycie na targach FESPA Global Print Expo (6–8.10).

Letniemu wydaniu „Świata DRUKU” będzie towarzyszyć specjalny dodatek pt.: „Opakowania i etykiety XXI wieku – zrównoważone, funkcjonalne, bezpieczne, piękne”. Znajdą się w nim informacje o technologiach, maszynach, materiałach, które pomogą rozruszać biznesy po koronawirusowym szoku. Publikacja ta będzie dostępna podczas wydarzeń, w których weźmiemy udział, przynajmniej do końca tego roku. Pierwsze z nich to: FestiwalDruku.pl, Forum Fleksograficzne PIF (14–15.09), Konferencja „Tektura falista – najnowsze technologie” (24–25.09), jak również targi Packaging Innovations (24–25.09).

Niemiecki gigant Koenig & Bauer skorzystał z dobrodziejstw internetu i możliwości transmisji na żywo. W dniach 16–26 czerwca br., czyli w pierwotnym terminie targów drupa, firma zaprosiła do swojego nowego centrum demonstracyjnego w Radebeul na prezentacje nowości ze swojego portfolio. Byliśmy więc świadkami światowej premiery nowej generacji maszyn Rapida, prezentacji najnowszych rozwiązań do zwojowego druku cyfrowego i zadruku tektury falistej, druku opakowaniowego, transakcyjnego, zabezpieczonego, druku na metalu i szkle, systemów workflow oraz cyfrowych usług serwisowych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.