Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Premierowe prezentacje na fespowym stoisku firmy Mutoh

Premierowe prezentacje na fespowym stoisku firmy Mutoh

Firma Mutoh, świętująca w tym roku jubileusz 70-lecia, podczas trwających w Berlinie targów FESPA Global Print Expo 2022 (31 maja – 3 czerwca br.) prezentuje całą linię drukarek XpertJet i oryginalne oprogramowanie VerteLith RIP. W przestrzeni zajmowanej przez japońskiego producenta nie zabraknie nowości – będą to plotery: eko/żywiczny model XpertJet 1682SR Pro oraz sublimacyjny XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm. Na stoisku obecni będą polskojęzyczni przedstawiciele firmy Atrium Centrum Ploterowe – generalnego dystrybutora marki Mutoh w naszym kraju.

Na stoisku w Berlinie będzie można zobaczyć – oprócz wspomnianych modeli premierowych – także kilka innych nowych ploterów ze swojego portfolio. Będą to m.in. modele eko/żywiczne XpertJet: XpertJet 1682SR (z dodatkowym kolorem pomarańczowym), nowy XpertJet 1341SR Pro i XpertJet 1641SR Pro, oraz plotery LED/UV do gadżetów XpertJet 461UF i 661UF.

Prezentowany premierowo w regionie EMEA wysokowydajny model XpertJet 1682SR Pro to najnowszy ploter eko/żywiczny z dwiema głowicami Piezo AccuFine 3200. Można go ustawić w konfiguracji 2 x CMYK lub 8C (CMYK, Lc, Lm, Lk, Or). Jest kompatybilny z istniejącymi atramentami Mutoh z certyfikatem MS41 GreenGuard Gold, mających zastosowania w bardziej wrażliwych środowiskach, takich jak szkoły i szpitale. W porównaniu ze swoim poprzednikiem (modelem drukarki kolorowej XpertJet 1682S) nowy XpertJet 1682SR Pro jest aż o 180% szybszy.
Podobnie jak w wypadku wcześniej wydanych modeli XPJ 1341 SR Pro i XPJ 1641SR Pro, nowy XPJ-1682SR Pro został wyposażony w liczne nowe rozwiązania technologiczne. Zawiera dwie nowe, ultraszerokie głowice drukujące piezo Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli, które zapewniają najwyższą (jak podaje producent) w swojej klasie dokładność druku (pozycjonowanie kropli). Poza tym nowy ploter jest wyposażony w profesjonalne oraz bardzo łatwe w obsłudze oprogramowanie RIP VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving (druk bez paskowania), nowe głowice piezo zapewniają najwyższą jakość druku także przy wysokich prędkościach produkcyjnych. Maszyna oferuje automatyczną kalibrację przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcję Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie, ile materiału pozostało na rolce. Zastosowane w ploterach duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi zmniejszają cenę jednostkową za atrament. Nie bez znaczenia są też inne cechy ploterów Mutoh z serii XPJ ułatwiające pracę, takie jak: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym, automatyczna kompensacja zatkanych dysz oraz nowy dotykowy panel sterowania. W tym modelu plotera istnieje możliwość aż 4 poziomów wysokości głowicy: nisko: 1.5 mm / średnio: 2.0 mm / średnio-wysoko: 2.5 mm / wysoko: 4.0 mm, co umożliwia drukowanie nawet ciężkich banerów o grubości do 2,8 mm.

Kolejna premiera – sublimacyjny ploter XpertJet 1341WR Pro o szerokości 127 cm – jest wyposażony w jedną głowicę Mutoh AccuFine 1600. Maszyna pracuje w oparciu o oryginalne atramenty DS3 firmy Mutoh. Atramenty barwnikowe serii HC („Increased Colourant”), używane w nowej serii ploterów sublimacyjnych, charakteryzują się mniejszym zużyciem atramentu, szybszym schnięciem i kompatybilnością z różnymi typami papieru do sublimacji. Atramenty DS-3 są przechowywane w dużych 1-litrowych kasetach z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi, zapewniającymi doskonałą rozdzielczość i ostrość obrazu. XPJ1341WR Pro pracuje z prędkością do 29,2 m²/h.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na skokowe podwyżki cen papieru narzekają nie tylko wydawcy prasowi – odczuwają je także firmy z branży reklamy zewnętrznej oraz reklamodawcy. Jak w rozmowie z portalem wirualnemedia.pl podkreśla Marcin Stan z zarządu Cityboard Media, drożeje też prąd i paliwo, więc koszty kampanii idą w górę, a przy obecnym poziomie inflacji nie ma ekonomicznej możliwości, aby ceny usług outdoorowych pozostały w miejscu.

Drukarnia Etilab z Żor, specjalizująca się w cyfrowej produkcji wysokoprzetworzonych etykiet samoprzylepnych, zwiększyła możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom. W 2021 r. podwojono prędkość pracującej w zakładzie od czterech lat 5-kolorowej suchotonerowej maszyny Xeikon 3030 z kolorem białym, podwyższając ją do modelu 3300, a także zakupiono nową linię wykańczającą DC350 tej samej marki.

Europejski Związek Producentów Kartonów i Pudełek Składanych Pro Carton poinformował, że otwarto publiczne głosowanie w dwóch europejskich konkursach na zrównoważony projekt opakowania z tektury – European Carton Excellence Award i przeznaczonym dla młodych twórców Pro Carton Young Designer Award. Głos można oddać do 26 sierpnia br. Finał konkursu zaplanowano 15 września podczas uroczystej gali w Krakowie.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.