Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Prime Label przejmuje kolejną drukarnię

Prime Label przejmuje kolejną drukarnię

Grupa Prime Label, kontrolowana przez fundusz private equity z grupy Innova Capital, podpisała umowę zakupu większościowego pakietu akcji estońskiej drukarni – LabelPrint OÜ, która specjalizuje się w produkcji wysoko przetworzonych etykiet samoprzylepnych, etykiet typu shrink sleeve, etykiet wielowarstwowych oraz bookletów. Tym samym do Prime Label należą już cztery drukarnie etykiet – obok estońskiej są to: Chemes z Poznania, Embe Press z Lublina (druk flekso) oraz słoweńska drukarnia cyfrową LabelProfi (o tym przejęciu na początku roku pisaliśmy TUTAJ).

Drukarnia LabelPrint prowadzi bardzo nowoczesny zakład wyposażony w maszyny fleksograficzne UV oraz innowacyjną technologię druku cyfrowego. Połączenie tych dwóch technologii druku pozwala na elastyczność działania poprzez dopasowanie technologii druku do rodzaju i wielkości zleceń. Spółka powstała w 2001 r. i dzięki dynamicznemu rozwojowi stała się lokalnym liderem, dostarczając etykiety m.in. do renomowanych klientów z branży alkoholowej, napojów, kosmetycznej, spożywczej oraz tytoniowej, zarówno z Estonii, jak i krajów skandynawskich.

„Akwizycja LabelPrint niewątpliwie umacnia naszą pozycję lidera w Europie Środkowej i staje się naszym przyczółkiem do ekspansji w krajach bałtyckich i Skandynawii. Już dzisiaj udział eksportu przekroczył 50%, z czego większość stanowi sprzedaż do Finlandii i Szwecji. Wierzymy, że innowacyjne rozwiązania, jakie proponuje LabelPrint, uatrakcyjnią ofertę Grupy. Liczymy także na synergie zakupowe i sprzedażowe, poprzez cross-selling pomiędzy spółkami Grupy” – mówi Arkadiusz Sapiecha, prezes Prime Label. Michał Wojdyła, Managing Director, nadzorujący transakcję ze strony Funduszu Innova, dodaje: „Jest to kolejny krok w strategii rozwoju Grupy Prime Label, która zakłada konsolidację producentów wysokiej jakości etykiet w Europie Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest osiągnięcie sprzedaży Grupy na poziomie co najmniej 100 mln euro do 2025 r. Działalność tej skali i realizacja zakładanych synergii oraz utrzymanie doskonałości operacyjnej pozwolą na generowanie wysokiego poziomu rentowności EBITDA, stawiając nas w europejskiej czołówce”.

Sten Sarap, dyrektor zarządzający LabelPrint, podsumowuje: „Widzę duże korzyści w dołączeniu do Grupy prowadzonej przez Arka. U boku dużego gracza, jakim jest Prime Label, będziemy traktowani bardziej priorytetowo przez dostawców surowców, a jednocześnie będziemy mieli szerszą paletę produktową do zaoferowania na naszych rynkach zbytu. Cenię sobie też wysokie kompetencje i doświadczenie zarządu Prime Label. Jesteśmy bardzo podobni do siebie, łączy nas pasja i radość tworzenia”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Ze względu na drożejące surowce, koszty materiałów eksploatacyjnych i energii, ceny opakowań kartonowych mogą niebawem wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent. Producenci obawiają się też ewentualnego wstrzymania dostaw prądu czy gazu dla firm produkujących surowce.

Firma Magenta Vision – europejski producent atramentów przeznaczonych dla branży druku wielkoformatowego i dystrybutor maszyn drukujących – organizuje 13 października br. w swojej siedzibie w Piasecznie dzień otwarty. Podczas spotkania, nad którym patronat medialny objął „Świat DRUKU”, zaprezentowane zostaną urządzenia z portfolio firmy, nie zabraknie wystąpień specjalistów, a jako główną atrakcję zaplanowano wizytę w pobliskiej drukarni Topcan, połączoną z pokazem pracy maszyny Teckwin Barracuda 5000 LED.

Mutoh wprowadza na rynek nowe atramenty MS 51 w konfiguracji CMYK. Jak podaje ich polski dystrybutor – firma Atrium Centrum Ploterowe – są to szybkoschnące, opłacalne w eksploatacji tusze umożliwiające druk w szerokiej gamie kolorystycznej do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.