Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Przekaż 1% – apel Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

Przekaż 1% – apel Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

Z całą serdecznością dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przekazali na konto naszej Fundacji 1% podatku za 2010 rok. Z uznaniem należy podkreślić, że niektórzy z Szanownych Darczyńców dokonali wpłat wyższych niż mogli je odpisać w PIT-36 lub PIT-37. Pełni optymizmu i ufności zwracamy się ponownie do wszystkich związanych z branżą papierniczo-poligraficzną w Polsce o pozytywne włączenie się i wsparcie odpisem 1% podatku za 2011 rok na rzecz naszej Fundacji, która ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

Informujemy uprzejmie, że nastąpiło przełomowe uproszczenie przez Ministra Finansów przepisów związanych z odpisem 1% podatku za 2011 rok. Podatnik rozliczający się indywidualnie z Urzędem Skarbowym nie musi już przekazywać przelewem wyliczonej kwoty na konto, ale na wzorach deklaracji podatkowych PIT (36, 36L, 37) w przygotowanych jednolitych rubrykach pod nazwą „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego – OPP” wybierając Fundację może wpisać „Fundacja Rozwoju Kadr Poligraficznych” z dopiskiem „Łódź”, „Mazowsze”, „Małopolska” lub „Inowrocław'” i w pozycji „Numer KRS” wpisać 0000076130, a w pozycji obok nakreślić wnioskowaną kwotę, która nie może być wyższa niż 1% obliczonego podatku.
Pracownik, za którego rozliczenie podatku dokonuje zakład pracy, wypełnia deklarację podatkowa PIT-37 w podobny sposób na podstawie otrzymanej kopii PIT-40 i przekazuje tylko do Urzędu Skarbowego.
Emeryci lub renciści mogą przekazać 1% podatku za 2011 rok na konto naszej Fundacji wypełniając PIT-37 na podstawie otrzymanej z ZUS kopii PIT-40.
Końcowy termin składania wypełnionych PIT (36, 36L, 37) to 30 kwietnia br. Na podstawie wypełnionego i podpisanego przez podatnika kwestionariusza PIT Urząd Skarbowy sam prześle ustaloną kwotę na rachunek Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych.
Jednocześnie pragniemy poinformować, że w 2011 roku Podatnik może odliczyć wydatki z tytułu darowizn na rzecz Organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego (między innymi wpisanych na listę OPP) w ramach limitu 6% dochodu. Ulga dotyczy darowizn dokonanych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2011 r. Szczegóły na stronie internetowej Fundacji: www.frkp.pl
Będziemy wdzięczni za życzliwe ustosunkowanie się do naszego apelu i za przekazanie 1% z Państwa podatków na Fundację Rozwoju Kadr Poligraficznych, której zadaniem jest wspieranie i rozwijanie branży papierniczej i poligraficznej w Polsce.
Z wyrazami szacunku
Rada i Zarząd Fundacji Rozwoju Kadr Poligraficznych

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.