Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Raport zrównoważonego rozwoju Epson

Raport zrównoważonego rozwoju Epson

Firma Epson opublikowała raport „Wybieramy bycie eko”, dotyczący zrównoważonego rozwoju w Europie w latach 2020–21. Przedstawia on działania i rozwój przedsiębiorstwa w obszarze transformacji ekologicznej za pomocą innowacji technologicznych. Publikacja zawiera informacje na temat istotnych postępów w zakresie działań mających na celu osiągnięcie w pełni zrównoważonej działalności.

„Nowy raport Epson to coś więcej niż tylko omówienie tegorocznej strategii i postępów. Jest to też kolejne zobowiązanie się naszej firmy do pełnienia roli niezastąpionego partnera tworzącego innowacyjne technologie, które będą zrównoważone nie tylko w chwili ich wyprodukowania, lecz także podczas ich używania w codziennym życiu. Tylko mając szerszy punkt widzenia i współpracując z naukowcami, partnerami i klientami, możemy budować przyjazną przyszłość” – powiedział Henning Ohlsson, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Epson Europe.

Oprócz inwestycji wprowadzanych wewnątrz firmy, raport opisuje także innowacje, które pomagają każdemu klientowi Epsona odnaleźć własną drogę w kierunku zrównoważonej przyszłości. Należą do nich np. oferowane przez firmę drukarki w technologii Heat-Free, czyli takiej, która nie wymaga użycia ciepła oraz obniża zużycie energii elektrycznej (i związaną z tym emisję gazów cieplarnianych) nawet o 83%. Jej wdrożenie w całej Europie mogłoby obniżyć zużycie energii o 1 mld kWh rocznie i emisję CO2 o 410 tys. ton. Technologia niewymagająca użycia ciepła była podstawą do nawiązanie partnerstwa Epson z National Geographic i podjęcia działań na rzecz zahamowania procesu topnienia wiecznej zmarzliny oraz związanej z tym emisji metanu. Także drukarki klasy EcoTank, eliminując konieczność korzystania z wymiennych kartridżów, oferują ekologiczne korzyści. Do tej pory zapobiegły wprowadzeniu do środowiska 1,6 mln ton zużytych materiałów eksploatacyjnych opartych na tworzywach sztucznych.

W ciągu najbliższej dekady Epson planuje przeznaczyć ok. 770 mln euro na transformację swojej działalności w celu pełnego wdrożenia zasad zrównoważonej gospodarki. Te inwestycje będą miały na celu obniżenie emisyjności oraz zamknięcie pętli wykorzystania surowców w ramach działalności firmy.

Prezentowany raport zawiera również szczegółowe informacje na temat oceny firmy przez rzetelny i uznawany na całym świecie audyt instytucji zewnętrznych. I tak, w 2021 r. firma Epson po raz drugi z rzędu otrzymała status Platinum przyznawany przez EcoVadis – jedną z najbardziej prestiżowych na świecie platform oceny zrównoważonego rozwoju w biznesie. Status Platinum plasuje firmę w elitarnym gronie 1% producentów komputerów i akcesoriów do nich, którzy kierują się zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponadto Epson uzyskał status Platinum przyznawany przez Responsible Business Alliance (RBA) – największe na świecie stowarzyszenie branżowe skupiające się na społecznej odpowiedzialności biznesu w globalnych łańcuchach dostaw. Status klasy Platinum jest przyznawany wybranym firmom, które spełniają najwyższe standardy w zakresie CSR. Audyt, któremu poddała się firma Epson, potwierdził jej rzeczywiste zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i działania na rzecz dobrobytu swoich pracowników.

Oprócz tego w ubiegłym roku Epson:

- znalazł się na Liście A platformy CDP – organizacji non-profit prowadzącej globalny rejestr biznesu – i już drugi rok z rzędu został uznany za lidera globalnego łańcucha dostaw,

- dzięki działaniom na rzecz przejścia w 100% na energię ze źródeł odnawialnych, dołączył do inicjatywy RE100,

- spełnił normy ISO 9001 i 14001,

- 18. rok z rzędu został ujęty w badaniach FTSE4Good Index Series.

W obszarze planów i zobowiązań raport informuje, iż firma Epson zobowiązała do roku:

- 2023 – obniżyć emisję dwutlenku węgla zgodnie z celem dotyczącym globalnego ocieplenia klimatu o 1,5°C,

- 2023 – we wszystkich swoich placówkach wykorzystywać zasilanie pochodzące w 100% ze źródeł odnawialnych,

- 2025 – osiągnąć cele dotyczące obniżenia emisji bezpośredniej (19%) i pośredniej (44%),

- 2050 – stać się firmą zeroemisyjną, która nie korzysta z surowców kopalnych (np. ropy czy metali).

Cały raport można znaleźć TUTAJ.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.