Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Rozwój technologii druku 3D z metalu

Rozwój technologii druku 3D z metalu

Xerox Elem Additive Solutions poinformował o nawiązaniu współpracy z Siemens, której celem jest poszerzenie możliwości produkcji dodatków metalowych (AM) obu firm, a także ogłosił, że amerykański Rochester Institute of Technology niedawno kupił i zainstalował drukarkę 3D Xerox Elem w swoim AMPrint Center. RIT zamierza wykorzystać urządzenie do badań i rozwoju produktów z zakresu druku 3D z metalu nowej generacji.

W ramach nowej współpracy biznesowej Siemens zakupił drukarkę 3D do metalu – ElemX, dodając ją do swojej floty maszyn addytywnych w Charlotte Advanced Technology Collaboration Hub (CATCH). Zakład CATCH koncentruje się na industrializacji produkcji dodatków, we współpracy z konstruktorami maszyn, dostawcami materiałów i klientami końcowymi. ElemX wykorzystuje technologię płynnego metalu AM firmy Xerox, a ta z kolei bazuje na opłacalnym drucie aluminiowym i najnowocześniejszej platformie sterowania Siemens Sinumerik 840D sl z wbudowaną technologią „digital twin”, która optymalizuje proces drukowania.

Siemens i Xerox są zainteresowane badaniem rozwoju technicznego w zakresie automatyzacji, oprogramowania, materiałów oraz procesów obecnych i przyszłych systemów ElemX. Współpraca firm daje możliwość wczesnego dostępu do zaawansowanych rozwiązań w zakresie digitalizacji i oprogramowania do automatyzacji, które mają wpływ na model produkcji rozproszonej.

Rochester Institute of Technology (RIT) zdecydował się na zakup i instalację drukarki 3D Xerox Elem w swoim AMPrint Center w Henrietta, w stanie Nowy Jork. RIT i Xerox współpracują już od wielu lat w dziedzinie produkcji dodatków (AM) jest jednym z pierwszych producentów ciekłego metalu. Wydział AMPrint Center ma wieloletnie doświadczenie w produkcji AM, które stosuje się przede wszystkim w przemyśle lotniczym. Instalacja jest wynikiem udanej współpracy przemysłowo-uniwersyteckiej, a obie strony będą kontynuować współpracę w celu rozszerzenia zakresu zastosowań ElemX do nowych zastosowań komercyjnych i przemysłowych.

Do tej pory możliwość drukowania 3D z aluminium w sposób stały i niezawodny stanowiła wyzwanie dla rynku. W przeciwieństwie do innych technologii druku 3D z metalu, ElemX nie zawiera niebezpiecznych proszków metali i nie wymaga stosowania środków ochrony osobistej, ani innych środków bezpieczeństwa. Zaprojektowany w celu uproszczenia procesu łańcucha dostaw, ElemX jest idealną opcją dla części zamiennych, napraw i niskonakładowej produkcji.

„Ciekły metal AM to technologia gotowa do rozwiązania problemu produkcji na żądanie zamiennych części aluminiowych w celu zminimalizowania kosztów magazynowych. Współpraca z partnerami branżowymi, takimi jak Elem Additive, jest ważną częścią naszej pracy w centrum AMPrint, której celem jest maksymalne wykorzystanie technologii AM. Wierzymy, że ElemX ma największy potencjał wzrostu przemysłowego i skalowalności” -mówi Denis Cormier, profesor inżynierii przemysłowej i systemowej oraz dyrektor AMPrint Center RIT, który jest ekspertem w dziedzinie technologii produkcji dodatków. Cormier zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii druku 3D, mających wpływ na sektor produkcyjny.

Instalacja w AM Print Center RIT opiera się na poprzednich instalacjach ElemX w Naval Postgraduate School i Oak Ridge National Laboratory, dwóch innych zaawansowanych obiektach badawczych, które koncentrują się na zwiększeniu wykorzystania metalu AM w produkcji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.