Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Seria Roland TrueVIS z trzema wyróżnieniami Pick Awards 2020

Seria Roland TrueVIS z trzema wyróżnieniami Pick Awards 2020

Firma Roland DG Corporation poinformowała, że trzy modele serii TrueVIS wielkoformatowych atramentowych ploterów drukująco-tnących zdobyły najwyższe wyróżnienia w trzech kategoriach tegorocznej edycji konkursu Pick Awards, organizowanego przez niezależne laboratorium testowe Buyers Lab. W ubiegłym roku poprzednia seria TrueVIS VG zdobyła dwie nagrody w tej prestiżowej rywalizacji.

Pierwsze miejsce w kategorii Wyróżniające się poszerzenie gamy w kategorii urządzeń ekosolwentowych/lateksowych 54”/64” zajął ploter 8-kolorowy z serii VG2 z atramentem pomarańczowym (CMYK + Lc + Lm + Lk + Or). W kategorii Wyróżniające się wzbogacenie zestawu CMYK w kategorii urządzeń ekosolowentowych/lateksowych 54”/64” wyróżnienie zdobył ośmiokolorowy ploter drukująco-tnący VG2 z białym atramentem (CMYK + Lc + Lm + Lk + Wh). W trzeciej zwycięskiej kategorii – Wyróżniające się podstawowe urządzenie ekosolwentowe/lateksowe 54”/64” z zestawem kolorów CMYK – pierwsze miejsce zajęła dopiero co wprowadzona 4-kolorowa seria SG2.
Założone w 1961 r. Buyers Lab jest wiodącym na świecie niezależnym dostawcą testów i analiz dla branży obrazowania dokumentów i od ponad 50 lat zajmuje się oceną sprzętu dla użytkowników biznesowych. Raporty testowe publikowane przez Buyers Lab są wysoko cenione jako bezstronne źródło wykorzystywane przez wiele firm i organizacji publicznych przy wyborze urządzeń i rozwiązań w zakresie oprogramowania. Najnowsze raporty testowe dotyczące wielkoformatowych ploterów atramentowych z zastosowaniem atramentów ekosolwentowych i lateksowych obejmowały produkty wielu międzynarodowych producentów i kompleksowe, rygorystyczne oceny różnych aspektów, w tym jakości druku, wydajności i użyteczności.
David Sweetnam, dyrektor ds. usług badawczych i laboratoryjnych Buyers Lab dla regionu EMEA/Azji, podsumował plotery drukująco-tnące serii TrueVIS firmy Roland DG jako zdolne do odtwarzania żywej grafiki o fotograficznej jakości nawet przy dużych prędkościach: „Urządzenie ma wiele zalet technicznych, które pomagają tworzyć grafikę, która naprawdę urzeka, i jest w stanie drukować płynne i zrównoważone gradacje w szerokiej gamie kolorystycznej, z dokładnym i niezawodnym odwzorowaniem kolorów. Modele wyposażone w pomarańczowy atrament przekroczyły również specyfikacje przestrzeni kolorów Adobe RGB w pomarańczowym obszarze widma, co dało im najwyższy wynik wśród testowanych produktów. Możliwości dopasowywania kolorów Pantone zapewniają doskonałe odwzorowanie kolorów nawet w przypadku modeli czterokolorowych, co oznacza, że dopasowanie kolorystyki firmowej, które tradycyjnie uważane jest za trudne, można teraz wykonać szybko i łatwo. Należy również zauważyć, że ten wysoki poziom reprodukcji jest osiągany nie tylko w trybach druku wysokiej jakości, ale również w trybach druku o wysokiej wydajności. Seria została zaprojektowana tak, aby ułatwić pracę operatorom, a urządzenia te zapewniają wyjątkowo wysoką jakość i praktyczność, które z pewnością spełnią rygorystyczne wymagania profesjonalnych użytkowników z branży produkcji szyldów i grafiki”.

Statuetki w imieniu Roland DG odebrał Kohei Tanabe, prezes pionu druku cyfrowego w Roland DG, podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się na stoisku Roland DG na targach Viscom (Mediolan, 12 października br.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej jest już dostępny nasz plan wydawniczy na 2020 rok. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie przygotowaliśmy dla Państwa i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”. Mogą tutaj Państwo także znaleźć plan konferencji i szkoleń organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy.
Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na 2020 rok!

W dniach 7–9 stycznia 2020 r. w przestrzeniach Messe Düsseldorf odbędzie się (po raz drugi w połączonej formule) największe w Europie wydarzenie branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej viscom, Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI oraz targi PromoTex.
Specjalnie dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy kod promocyjny, uprawniający do bezpłatnego jednorazowego wstępu na to wydarzenie.

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.