Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Sony World Photography Awards 2012 w kategoriach: otwartej, młodzieżowej i 3D

Sony World Photography Awards 2012 w kategoriach: otwartej, młodzieżowej i 3D

World Photography Organisation opublikowała listę zwycięzców konkursu Sony World Photography Awards 2012 w trzech kategoriach: otwartej, młodzieżowej i 3D. Zwycięskie zdjęcia, nadesłane przez fotografów z tak odległych krajów jak Chile czy Wietnam, podejmują najróżniejsze tematy – od momentu poprzedzającego zaślubiny przez nocne niebo nad Kazachstanem po taniec ognistego smoka „Fung Shun” w południowych Chinach i wiele innych.

Na konkurs otwarty, w którym oceniane było pojedyncze zdjęcie wykonane przez fotografa-amatora, wpłynęło blisko 55 tys. zgłoszeń. Zwycięzcami zostali:
Architektura – Martina Biccheri, Włochy
Kultura i sztuka – Gilbert Yu, Hongkong
Po retuszu – Hoang Hiep Nguyen, Wietnam
Słabe światło – Elmar Akhmetov, Kazachstan
Natura i dzika przyroda – Krasimir Matarov, Bułgaria
Panorama – Yeow Kwang Yeo, Singapur
Ludzie – Hisatomi Tadahiko, Japonia
Uśmiech – Mac Kwan, Chiny
Ułamek sekundy – Matías Gálvez, Chile
Podróż – Manny Fajutag, Filipiny.

Spośród dziesięciorga zwycięzców kategorii otwartej wyłoniona zostanie jedna osoba, która zdobędzie tytuł fotografa roku Sony World Photography Awards w kategorii otwartej oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów USA. Jej nazwisko poznamy 25 kwietnia.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają w nagrodę aparaty Sony SLT-A77, a ich prace będzie można oglądać od 26 kwietnia do 12 maja w londyńskim Somerset House, w ramach wystawy Sony World Photography Awards 2013. Zostaną one również opublikowane w księdze laureatów Sony World Photography Awards 2013.
„Amatorzy nieustannie zaskakują mnie nie tylko swoją pasją i determinacją, ale także jakością prac – komentuje Damien Demolder, przewodniczący jury konkursu otwartego i redaktor brytyjskiego magazynu „Amateur Photographer”. – Potrafią być niezwykle twórczy i konsekwentnie dążyć do zamiany cudownego pomysłu albo chwili w piękną fotografię. Zdjęcia amatorskie, będące owocem zamiłowania do fotografii, często lepiej oddają rzeczywistość i mają w sobie więcej ducha. Doskonale widać na przykładzie tegorocznych finalistów i zwycięzców konkursu otwartego”.
Z kolei celem konkursu dla młodzieży, przeznaczonego dla osób w wieku do 19 lat, jest odkrywanie nowego pokolenia talentów fotograficznych. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach są:
Kultura – Alecsandra Dragoi, Rumunia
Środowisko – Xu Wei Shou, Tajwan
Portrety – Berta Vicente, Hiszpania.

Spośród trojga wymienionych powyżej fotografów jury wybierze zwycięzcę całego konkursu dla młodzieży. Jego nazwisko poznamy podczas uroczystej gali Sony World Photography Awards, która odbędzie się 25 kwietnia.
W kategorii 3D laury zwycięstwa przypadły słoweńskiemu fotografowi Matjažowi Tančičowi. Działający aktywnie w Pekinie i Lubljanie Matjaž Tančič należy do czołówki fotografów mody 3D. Jest absolwentem londyńskiego College of Fashion, a jego prace były wystawiane i publikowane na całym świecie. Pomysł obrazu zatytułowanego TIME KEEPER zrodził się pod wpływem utrzymanych w stylu Hui wnętrz domów w starych osadach powiatu Yixian w Chinach.
Zwycięzców w kategoriach profesjonalnych oraz zdobywcę nagrody L’Iris D’Or i tytułu Fotografa Roku Sony World Photography Awards poznamy 25 kwietnia, podczas wieczoru galowego w Londynie. Zdobywca głównej nagrody L’Iris d’Or otrzyma nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów USA.
Nagrodzone zdjęcia można pobrać za pośrednictwem press.worldphoto.org
Na konkurs Sony World Photography Awards 2013 zgłoszono ogółem 122 665 obrazów: 62 654 w kategoriach dla zawodowców, 54 851 w kategoriach otwartych i 5160 w konkursie dla młodzieży.
World Photography Awards jest konkursem fotograficznym organizowanym od 2007 roku przez World Photography Organisation (WPO). Konkurs sponsoruje firma Sony. WPO wspiera zawodowych fotografików, fotografów-amatorów i studentów kierunków związanych z fotografią. Tworzy globalną płaszczyznę komunikacji, wymiany doświadczeń i prezentacji osiągnięć w takich dziedzinach, jak fotografia dziennikarska, sztuki piękne i fotografia reklamowa. Różne inicjatywy i programy angażują fotografów w działalność komercyjną, kulturalną i edukacyjną, tworząc równocześnie wydarzenia kulturalne dostępne dla szerokiej publiczności. Imprezy organizowane obecnie pod szyldem WPO obejmują program uniwersytecki World Photography Student Focus Competition, festiwal World Photo wraz z imprezami towarzyszącymi orazWorld Photography Focus Programme.

Fot. Manny Fajutag, Filipiny, zwycięzca w kategorii otwartej Sony World Photography Awards 2013, kategoria: podróż

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.