Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Sprzedany oddział flekso Kodaka teraz pod szyldem Miraclon

Sprzedany oddział flekso Kodaka teraz pod szyldem Miraclon

Jesienią ubiegłego roku firma Eastman Kodak podpisała umowę o sprzedaży działu opakowań fleksograficznych (Flexographic Packaging Division) angielskiemu funduszowi inwestycyjnemu Montagu Private Equity (pisaliśmy o tym TUTAJ). W wyniku porozumienia nabywca powołał nową niezależną firmę pod nazwą Miraclon, która stanowi kontynuację działu flekso Kodaka i ma nadal zajmować się rozwijaniem, produkcją i sprzedażą produktów Kodaka przeznaczonych dla branży opakowań i etykiet.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, firmą będzie nadal zarządzać kierownictwo działu flekso Kodaka – stanowisko CEO nowego podmiotu objął Chris Payne, który przez ostatnie trzy lata zarządzał oddziałem jako prezes Kodak Flexographic Packaging Division. Miraclon będzie rozwijać, produkować i sprzedawać produkty flekso dla segmentu opakowań, przede wszystkim system produkcji płyt Kodak Flexcel NX. Ostateczna wartość transakcji wyniosła ok. 320 mln dol. Kodak wykorzysta kwotę netto tej transakcji na spłatę długów terminowych. Jak powiedział Jim Continenza, prezes firmy Kodak, jest to jedno z licznych działań podjętych w celu wzmocnienia stabilności finansowej przedsiębiorstwa.

Kodak podkreśla swoje niezmienne zaangażowanie w sektorze poligraficznym. Grupa zamierza się skoncentrować na segmentach notujących wzrost, zwłaszcza na niewymagających obróbki płytach Sonora (których sprzedaż w 2018 r. wzrosła o 19%), technologii inkjet (wzrost sprzedaży maszyn Kodak Prosper o 8% w 2018), oprogramowaniu do zarządzania produkcją oraz licencjonowaniu marki.

Miraclon to globalna firma zatrudniająca ponad 300 pracowników w zakładach produkcyjnych usytuowanych w Stanach Zjednoczonych i Japonii, biurach w wielu miejscach świata (m.in. Belgia, USA, Guadalajara, Meksyk, Singapur), centrach badawczo-rozwojowych (w Minnesocie, Vancouver i Izraelu), dysponująca siecią partnerów dystrybucyjnych na wszystkich kontynentach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju zaprasza na dwie letnie wystawy tematyczne. Pierwsza ekspozycja, zatytułowana „Czy to dżuma, czy cholera? Epidemie na ziemi kłodzkiej”, omawia 30 największych na świecie epidemii od czasów biblijnych do 2020 r., podając ich przyczyny, przebieg i skutki. Druga wystawa – „Sztuka pisania” – dotyczy kaligrafii. Jej zadaniem jest przypomnienie tej jedynej niegdyś formy sporządzania ksiąg czy listów, wypartej współcześnie na rzecz nowoczesnych technologii.

W dniach 29–30 sierpnia 2020 r. w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi odbędzie się kameralna konferencja dotyczącą technik introligatorstwa i jego historii – Spotkanie Introligatorów Polskich.

Brytyjski producent popularnej whiskey Johnnie Walker, firma Diageo, chce w przyszłym roku wprowadzić do sprzedaży butelkę wykonaną ze sprasowanej i utwardzonej miazgi drzewnej, pokrytej od wewnątrz specjalnymi powłokami barierowymi, które mają nie wchodzić w interakcje z napojami. Tym samym nie będzie tam warstwy plastiku, zapobiegającej wyciekaniu płynu, a całość będzie całkowicie zdatna do recyklingu. Producentem opakowania jest firma Pulpex Limited.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.