Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Stora Enso opublikowała sprawozdanie finansowe

Stora Enso opublikowała sprawozdanie finansowe

Firma Stora Enso poinformowała o wynikach finansowych osiągniętych w pierwszym półroczu 2017 roku. Fiński producent wyrobów papierniczych pochwalił się dalszym wzrostem przychodów ze sprzedaży, które w drugim kwartale 2017 osiągnęły poziom 2.528 milionów euro.

W drugim kwartale 2017 Stora Enso odnotowała wzrost sprzedaży, wynoszący 7,1% (przy wyłączeniu przeżywającego strukturalne spadki działu papierów). Jak twierdzi prezes fińskiej firmy, Karl-Henrik Sundström, jest to w dużej mierze zasługa strategicznych inwestycji, realizowanych przez grupę w zakładach produkcyjnych w Beihai, Murowie oraz Varkaus. „Wpływ na taki stan rzeczy miały też wyższe ceny celulozy oraz tektury” - dodał Sundström. Wzrost przychodów ze sprzedaży odnotowano także w ujęciu półrocznym. W porównaniu do pierwszego półrocza 2016, przychody Stora Enso wzrosły o 1,1%. Wyłączając dział papierów, wzrost ten osiągnął poziom 8,3%.

Zysk EBIT firmy Stora Enso osiągnięty w drugim kwartale 2017 wyniósł 219 milionów euro, co oznacza siedmiomilionowy spadek w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. W ujęciu półrocznym, wartość zysku EBIT osiągnęła wartość 434 miliony euro – o 8,4% mniej niż w pierwszych sześciu miesiącach roku 2016. Jako przyczynę takiego stanu rzeczy podano zwiększenie wydatków na konserwację maszyn. Stora Enso podkreśla jednocześnie poprawę ogólnego bilansu firmy, przejawiającą się m.in. zmniejszeniem wskaźnika relacji długi netto do zysku EBITDA z 3.2 do 2.0.

Kierownictwo Stora Enso przewiduje utrzymanie dotychczasowego poziomu sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Przedstawiono również optymistyczne prognozy dotyczące zysku operacyjnego, zakładające osiągnięcie poziomu wyższego, lub przynajmniej zbliżonego do osiągniętego w drugim kwartale. Zysk EBIT za druga połowę roku będzie uwzględniał koszty inwestycji w fabryce w Beihai w Chinach (ok. 17 milionów euro), oraz planowaną redukcję kosztów konserwacji maszyn o 10 milionów euro.

PAI

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.