Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Stora Enso przejmuje Cellutech

Stora Enso przejmuje Cellutech

Stora Enso, dostawca rozwiązań w zakresie opakowań, biomateriałów, konstrukcji drewnianych i papieru przejęła szwedzką firmę Cellutech AB, która specjalizuje się w opracowywaniu nowych materiałów na bazie celulozy, mikrowłóknistej celulozy (MFC) i innych składników drewnopochodnych.

Cellutech działa m.in. w obszarze pianek do opakowań i hydroponiki. Pianki celulozowe są ekologiczną alternatywą dla takich tworzyw sztucznych jak polistyreny, używane do produkcji opakowań. Założona w 2013 r. firma Cellutech to niewielki zespół naukowców, który działa jako łącznik między środowiskiem akademickim a przemysłem. Bazując na badaniach opracowanych w firmach SweTree Technologies i Wallenberg Wood Science Center oraz swoich, tworzy komercyjne technologie i produkty.

Przejęcie firmy Cellutech wspiera wizję Stora Enso polegającą na zastąpieniu materiałów kopalnych materiałami odnawialnymi pochodzącymi z drewna.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kończymy właśnie prace nad styczniowym numerem „Świata DRUKU”. Pragniemy przypomnieć, że jeszcze tylko do końca tygodnia czekamy na Państwa zgłoszenia i materiały reklamowe. Najnowsze wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o dwóch wydarzeniach: RemaDays (7–9.02) w Nadarzynie oraz Paperworld (27.01–30.01) we Frankfurcie.

Pragniemy oznajmić, że egzemplarz naszego magazynu z autografem Jerzego Dudka został wylicytowany za 152,50 zł! Wszystkim Państwu, którzy wzięli udział w naszej licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dziękujemy za udział w zabawie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Zespół „Świata DRUKU”

Na zimowy wieczór polecamy Państwu lekturę interesującego artykułu Edyty Lisowskiej pt. „Upominki reklamowe – czy znasz już trendy na 2019 rok?”. Gadżet to świetny nośnik promocyjny, a także praktyczny dodatek wykorzystywany w życiu prywatnym i zawodowym, budzący pozytywne skojarzenia i emocje, atrakcyjny budżetowo. Pozwala budować relacje i podtrzymywać lojalność klienta, kreuje pozytywny wizerunek firmy w oczach obdarowywanego. Odpowiednio dopasowany pobudza emocje i zmysły, bo kto nie lubi prezentów?

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu