Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Stora Enso walczy z globalnym ociepleniem

Stora Enso walczy z globalnym ociepleniem

Koncern Stora Enso został uznany z jednego ze światowych liderów, podejmujących działania, które zmierzają do zneutralizowania negatywnych skutków globalnego ocieplenia. Firma po raz kolejny znalazła się w rankingu Supplier Climate A List, stworzonego przez CDP – międzynarodową organizację non profit, wspierającą przedsięwzięcia zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.

Stora Enso należy do ekskluzywnego grona 3% firm uczestniczących w realizowanym przez CDP programie zarządzania łańcuchem dostaw, jakie znalazły się w zestawieniu Supplier Climate A List. W ramach dorocznego rankingu do CDP trafiły zgłoszenia od ponad 4300 przedsiębiorstw, realizujących działania ograniczające efekty globalnego ocieplenia, by poddać się rygorystycznej metodologii badania wprowadzonej przez tę organizację.

Co więcej, Stora Enso jest jedyną skandynawską firmą, jaka została uwzględniona w innym rankingu CDP – Supplier Engagement Leaderboard. Ta lista obejmuje zaledwie 1% przedsiębiorstw, których działania zostały poddane analizie przez CDP.

„Wierzymy, że kluczem do walki z globalnym ociepleniem jest zastosowanie materiałów odnawialnych – mówi Noel Morrin, wiceprezes ds. polityki zrównoważonego rozwoju w firmie Stora Enso. – Od ponad dekady Stora Enso z powodzeniem redukuje ilość energii zużywanej do działań prowadzonych przez nas w wielu miejscach świata. Zmniejszamy także naszą zależność od paliw kopalnych. Obecnie ponad 75% energii generowanej i zużywanej przez grupę Stora Enso pochodzi ze źródeł, które pozwalają na wyeliminowanie tzw. śladu węglowego. W ostatnich latach rozpoczęliśmy też szereg działań związanych z redukcją dwutlenku węgla emitowanego w całym łańcuchu dostaw, którego częścią jest Stora Enso”.

Paul Simpson – CEO organizacji CDP dodaje: „Gratulujemy wszystkim 112 firmom, jakie znalazły się w rankingu Supplier Climate A List. To prawdziwi liderzy w walce o przyszłość ze zminimalizowanym śladem węglowym. Przedsiębiorstwa to główni uczestnicy tej batalii, dzięki którym cała światowa gospodarka może realizować nowe cele związane z dbaniem o klimat. Zaś liderzy tej grupy wskazują innym kierunki skutecznych działań oraz uświadamiają możliwości ich realizacji”.

Pełne zestawienie Supplier Climate A List zostało opublikowane w raporcie CDP zatytułowanym „Brakujące ogniwo: jak wykorzystać siłę zakupów z myślą o proekologicznej przyszłości”. Wskazuje on wyraźnie, że światowe organizacje realizujące największe zakupy coraz częściej sięgają po narzędzia umożliwiające redukcję emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W ostatnim roku ilość ta została obniżona w skali globalnej o 434 mln ton. Ranking Supplier Climate A List jest dostępny na stronie internetowej CDP https://www.cdp.net/en/research/global-reports/global-supply-chain-report-2017.

For. www.pixabay,com

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Intensywnie pracujemy nad ostatnim tegorocznym wydaniem „Świata DRUKU”. Będzie jak zwykle wyjątkowe i trafi do rąk naszych Czytelników tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wśród tematów przewodnich grudniowego wydania znajdą się: materiały poligraficzne, komunikacja wizualna, druk cyfrowy wielkoformatowy, druk na tekstyliach, upominki reklamowe i dekoracje okolicznościowe, ekologiczne rozwiązania w poligrafii, nauka i szkolnictwo poligraficzne. W numerze także sekcja „Etykiety samoprzylepne”, a w niej relacja z Pre-Kongresu „Etykiety samoprzylepne” 2020 Online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za współpracę w tym niewątpliwie trudnym i wymagającym roku oraz zachęcamy do udziału w świątecznym wydaniu i – tradycyjnie – do złożenia życzeń Państwa klientom w wybranej formie. Oprócz standardowych reklam i udziału w najobszerniejszym w roku zestawieniu dostawców materiałów poligraficznych oferujemy Państwu wspólne dekorowanie choinki – jak zwykle na czwartej okładce świątecznego wydania pojawi się bożonarodzeniowe drzewko pełne bombek z logotypami firm branży poligraficznej. Jest to produkt łączący tradycyjną drukowaną reklamę wraz z komunikacją internetową – choinka do końca stycznia będzie opublikowana w formie banneru na stronie: www.swiatdruku.eu.

Już 10 grudnia br. w godz. 9–17, za pośrednictwem platformy Click Meeting odbędzie się organizowane co roku przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy szkolenie „Poligrafia w marketingu”. Poprowadzi je doświadczony trener, nauczyciel, naukowiec i konsultant – dr inż. Jacek Hamerliński.
Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działów marketingu różnych branż i agencji reklamowych oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z poligrafią. Jego cel to zapoznanie uczestników z praktycznymi i teoretycznymi zagadnieniami dotyczącymi przygotowania projektu, druku, uszlachetniania i introligatorni, a także uświadomienie możliwości i ograniczeń poszczególnych technik drukarskich w celu obniżenia kosztów, oszczędności czasu oraz wypracowania precyzyjnych i skutecznych sposobów komunikacji między działem marketingu, agencją reklamową i drukarnią. W trakcie szkolenia zapewniamy możliwość zadawania pytań trenerowi, który postara się rozwiać wszelkie Państwa wątpliwości, aby obcowanie ze sztuką poligrafii stało się łatwe i przyjemne.
Szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ. Na stronie www.akademia-wiedzy.eu dostępne są również regulamin i warunki udziału w szkoleniu oraz formularz zgłoszeniowy.
Serdecznie zapraszamy!

W dniach 26 października – 12 listopada br. odbyło się wydarzenie online o nazwie Printing United Digital Experience, skierowane do wszystkich segmentów branży poligraficznej z całego świata i poruszające tematy dotyczące m.in. technologii, materiałów eksploatacyjnych, edukacji, oprogramowania czy usług. Organizator tego globalnego wydarzenia – Printing United Alliance – podał, że ogółem wzięło w nim udział ponad 8,2 tys. zarejestrowanych osób z 5,7 tys. firm i 108 krajów (odnotowano ponad 100 tys. odsłon platformy internetowej i obejrzano ponad 7,5 godzin nagrań; liczba ta stale rośnie, ponieważ do końca stycznia 2021 r. można bezpłatnie się rejestrować i korzystać z zasobów platformy).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.