Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Stora Enso walczy z globalnym ociepleniem

Stora Enso walczy z globalnym ociepleniem

Koncern Stora Enso został uznany z jednego ze światowych liderów, podejmujących działania, które zmierzają do zneutralizowania negatywnych skutków globalnego ocieplenia. Firma po raz kolejny znalazła się w rankingu Supplier Climate A List, stworzonego przez CDP – międzynarodową organizację non profit, wspierającą przedsięwzięcia zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.

Stora Enso należy do ekskluzywnego grona 3% firm uczestniczących w realizowanym przez CDP programie zarządzania łańcuchem dostaw, jakie znalazły się w zestawieniu Supplier Climate A List. W ramach dorocznego rankingu do CDP trafiły zgłoszenia od ponad 4300 przedsiębiorstw, realizujących działania ograniczające efekty globalnego ocieplenia, by poddać się rygorystycznej metodologii badania wprowadzonej przez tę organizację.

Co więcej, Stora Enso jest jedyną skandynawską firmą, jaka została uwzględniona w innym rankingu CDP – Supplier Engagement Leaderboard. Ta lista obejmuje zaledwie 1% przedsiębiorstw, których działania zostały poddane analizie przez CDP.

„Wierzymy, że kluczem do walki z globalnym ociepleniem jest zastosowanie materiałów odnawialnych – mówi Noel Morrin, wiceprezes ds. polityki zrównoważonego rozwoju w firmie Stora Enso. – Od ponad dekady Stora Enso z powodzeniem redukuje ilość energii zużywanej do działań prowadzonych przez nas w wielu miejscach świata. Zmniejszamy także naszą zależność od paliw kopalnych. Obecnie ponad 75% energii generowanej i zużywanej przez grupę Stora Enso pochodzi ze źródeł, które pozwalają na wyeliminowanie tzw. śladu węglowego. W ostatnich latach rozpoczęliśmy też szereg działań związanych z redukcją dwutlenku węgla emitowanego w całym łańcuchu dostaw, którego częścią jest Stora Enso”.

Paul Simpson – CEO organizacji CDP dodaje: „Gratulujemy wszystkim 112 firmom, jakie znalazły się w rankingu Supplier Climate A List. To prawdziwi liderzy w walce o przyszłość ze zminimalizowanym śladem węglowym. Przedsiębiorstwa to główni uczestnicy tej batalii, dzięki którym cała światowa gospodarka może realizować nowe cele związane z dbaniem o klimat. Zaś liderzy tej grupy wskazują innym kierunki skutecznych działań oraz uświadamiają możliwości ich realizacji”.

Pełne zestawienie Supplier Climate A List zostało opublikowane w raporcie CDP zatytułowanym „Brakujące ogniwo: jak wykorzystać siłę zakupów z myślą o proekologicznej przyszłości”. Wskazuje on wyraźnie, że światowe organizacje realizujące największe zakupy coraz częściej sięgają po narzędzia umożliwiające redukcję emisję dwutlenku węgla w całym łańcuchu dostaw. W ostatnim roku ilość ta została obniżona w skali globalnej o 434 mln ton. Ranking Supplier Climate A List jest dostępny na stronie internetowej CDP https://www.cdp.net/en/research/global-reports/global-supply-chain-report-2017.

For. www.pixabay,com

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Mack-Brooks Exhibitions, organizator targów InPrint, ICE Europe i CCE International podał datę dwukrotnie już odsuwanego w czasie wydarzenia. Mają się one odbyć w dn. 15–17 marca 2022 r. w Monachium.

„Upgrade maszyny drukującej: optymalizacja istniejącego parku sprzętowego i zwiększenie jego wszechstronności” – to tytuł kolejnego webinarium organizowanego 19 maja br. o godz. 10.00 przez firmę Mark Andy z myślą o jej obecnych i potencjalnych klientach. Tym razem wydarzenie koncentrować się będzie na różnych opcjach rozbudowy maszyn tego producenta, pozwalających na realizację nowych aplikacji i wejście na nowe segmenty rynkowe.

Firma Bluejet z Gdańska w ostatnim czasie zainstalowała nową maszynę Durst RHO 2500 wraz z całą zautomatyzowaną linią produkcyjną (automatyczny podajnik i odbiornik). Celem inwestycji jest rozbudowanie oferty oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.