Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Studenci z wizytą w zakładach K&B

Studenci z wizytą w zakładach K&B

Grupa z Polski przy maszynie Rapida zainstalowanej w centrum demonstracyjnym Koenig & Bauer w Radebeul
Fot. Koenig & Bauer (CEE)

W dniach 23–25 października br. niemal 30-osobowa grupa studentów polskich uczelni poligraficznych (reprezentujących Zakład Technologii Poligraficznych Instytutu Mechaniki i Poligrafii PW oraz Instytut Papiernictwa i Poligrafii PŁ) wraz z opiekunami naukowymi wzięła udział w wizycie w zakładach Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie produkowane są arkuszowe maszyny offsetowe tej firmy. Goście z Polski mieli okazję zwiedzić halę montażową fabryki i centrum demonstracyjne, wysłuchać prezentacji technologicznych oraz zwiedzić Uniwersytet Nauk Stosowanych w Lipsku.

Wizyta na tutejszej uczelni była głównym punktem pierwszego dnia pobytu polskich studentów w Niemczech. Studenci zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat funkcjonowania Hochschule für Technik, Wirtschaft und Kultur (HTWK): formami kształcenia, liczbą semestrów, wykładanymi przedmiotami, programem Erasmus. Następnie zwiedzili laboratoria uczelniane, gdzie mogli obejrzeć sprzęt pomiarowy wykorzystywany podczas zajęć oraz poznać rodzaje wykonywanych badań. Nie zabrakło czasu na wymianę doświadczeń dotyczących studiów poligraficznych realizowanych w Niemczech i w Polsce.
Drugi dzień niemal w całości wypełniła wizyta w zakładach arkuszowych maszyn offsetowych Koenig & Bauer w Radebeul, gdzie na wstępie studenci wysłuchali prezentacji poświęconej gospodarzowi oraz niektórym oferowanym przez niego rozwiązaniom, np. systemom automatyzującym i usprawniającym pracę maszyn z serii Rapida (budowanych w Radebeul) oraz rozwiązań kontrolno-pomiarowych.
Po zakończeniu prezentacji grupa z Polski zwiedziła halę montażową (poznając całą linię budowanych tu maszyn arkuszowych, z uwzględnieniem ich instalacji i testowania) oraz magazyn wysokiego składowania części zamiennych. Następnie studenci udali się do centrum demonstracyjnego, gdzie wzięli udział w pokazie 8-kolorowej maszyny pełnoformatowej RA106-8SW4+L z wieżą lakierującą, wyposażonej w system odwracania arkusza.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.