Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Stulecie firmy Nilpeter

Stulecie firmy Nilpeter

W tym roku jeden z największych na świecie producentów wąskowstęgowych maszyn drukujących obchodzi setny jubileusz. Firma została założona w Kopenhadze przez Christiana Nielsena i Axela Petersena w 1919 roku i do dzisiaj pozostaje przedsiębiorstwem rodzinnym.

W skali globalnej zatrudnia około 500 osób (z czego połowa pracuje w jej siedzibie w Slagelse), dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi (w Danii, USA i Indiach) oraz czterema centrami technologicznymi. Jest obecna w 65 krajach. Rocznie we wszystkich trzech zakładach produkcyjnych firmy Nilpeter powstaje około 120 maszyn drukujących w różnych konfiguracjach i szerokościach zadrukowywanej wstęgi (od 273 do 570 mm), uwzględniających zespoły offsetowe i fleksograficzne, moduły cyfrowe (bazujące na głowicach Screen) oraz liczne opcje wykańczania i uszlachetniania (m.in. sito, sztancowanie, tłoczenie folią). „Nasza firma wypracowała status specjalisty od innowacji w zakresie technologii o wartości dodanej. Ponieważ rynek skonsolidował się i stał się bardziej wyspecjalizowany, nasze portfolio stało się bardziej zróżnicowane, abyśmy mogli wspierać producentów wszystkich rodzajów opakowań – od elastycznych po kartonowe” – skomentował Jesper Jorgensen, dyrektor ds. sprzedaży globalnej Nilpeter.

W Polsce Nilpeter jest obecny od wielu lat – w rodzimych drukarniach etykietowych pracuje ponad 100 maszyn tej marki. Na mocy podpisanej w 2017 r. umowy, wyłącznym przedstawicielem tej marki w naszym kraju została firma KBA CEE.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu