Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Sun Chemical podczas virtual.drupa 2021

Sun Chemical podczas virtual.drupa 2021

Peter Wülfert

W dniach 20-23 kwietnia br. odbędzie się – po raz pierwszy – wirtualna edycja najważniejszych na świecie targów skierowanych do branży poligraficznej – drupa. W ramach virtual.drupa 2021 zaplanowano wiele inicjatyw i wydarzeń znanych z ich dotychczasowej, „konwencjonalnej” odsłony. Jednym z nich jest drupa cube – cykl konferencji, poświęconych różnym aspektom produkcji poligraficznej. Gospodarzem jednej z nich będzie Peter Wülfert – Technical Director Sheetfed/OPV Offset Global w firmie Sun Chemical. 22 kwietnia o godz. 13.40 wystąpi on z prezentacją zatytułowaną „Farby drukarskie w świecie pełnym marek”.

Udział w sesjach drupa cube, podobnie jak w całych „wirtualnych” targach drupa 2021, jest nieodpłatny. Niezbędna jest rejestracja na stronie virtual.drupa.de.

„Nasza firma stara się być obecna na różnych wydarzeniach branżowych, zarówno globalnych jak i lokalnych, będących okazją do spotkań z klientami, partnerami biznesowymi i technologicznymi. Targi drupa to od lat wielkie święto dla całej branży poligraficznej, odwołane w ubiegłym roku z powodu pandemii. Cieszymy się jednak, że organizatorzy zdecydowali się na powołanie do życia ich wirtualnej edycji, która chociaż w pewnym stopniu ma szansę zrekompensować brak tradycyjnego wydarzenia. Odbywające się tu sesje konferencyjne to doskonała okazja do przekazania sporej dawki wiedzy i informacji. Korzystamy z niej, by zaprezentować punkt widzenia Sun Chemical na ważne dla całej branży i jej odbiorców kwestie: znaczenie opakowań w zmieniającym się świecie, ich postrzeganie przez właścicieli marek i konsumentów, także w kontekście proekologiczności i bezpieczeństwa w użytkowaniu” – mówi Piotr Góral, kierujący polskim oddziałem firmy Sun Chemical.

Anonsując swój udział w drupa cube i prezentację Petera Wülferta, Sun Chemical pragnie zwrócić uwagę na fakt, że opakowanie we współczesnym świecie pełni kilka funkcji. Po pierwsze, ma spowodować zainteresowanie konsumentów, także w odniesieniu do znajdującego się na nim brandu. To – zdaniem firmy – kluczowy moment dla właściciela marki, którego produkt znajduje się w punkcie sprzedaży detalicznej i ma przyciągnąć uwagę konsumenta, który każdego dnia dokonuje swoich wyborów zakupowych. Zastosowana do produkcji opakowania farba odgrywa bowiem znaczącą rolę w zwiększeniu efektywności i jego wyglądu, m.in. poprzez wizualną atrakcyjność, wprowadzenie efektów dotykowych czy zapewnienie interakcji z kupującym.

Kolejnym elementem decydującym o sukcesie sprzedażowym jest – jak argumentuje Sun Chemical – przekonanie konsumenta do „ukrytych” cech opakowania, w tym decydujących o jego bezpieczeństwie. Dotyczy to w dużej mierze opakowań na żywność – tu zaś znaczącą rolę odgrywa nie tylko sposób jej pakowania (np. w kontekście odporności na czynniki zewnętrzne), ale też właściwego doboru farby graficznej, bezpiecznej dla konsumentów. Firma zwraca też uwagę na takie aspekty jak wygoda w użytkowaniu czy zwiększająca się kompleksowość usług oferowanych przez punkty sprzedaży detalicznej, pozytywnie wpływające na interakcję z kupującymi.

Sun Chemical wymienia też ekologię jako jeden z kluczowych elementów, jakie brane są pod uwagę przez coraz większą rzeszę przedsiębiorców działających w szeroko rozumianym świecie komunikacji graficznej. Współczesne drukarnie muszą w tym kontekście nie tylko dostarczać, ale też odpowiednio adresować swoje rozwiązania, spełniające szereg wymogów środowiskowych. Tu – jak wskazuje Sun Chemical – farba graficzna jest istotnym elementem całego procesu, gdyż z jednej strony – buduje wartość opakowania, z drugiej – może wpływać na jego proekologiczność.

„Wszystkie te aspekty są obecne w naszej codziennej działalności – kontynuuje Piotr Góral. – Cel w odniesieniu do segmentu opakowań jest bowiem jasny: musimy wypracować nowe podejście do ich produkcji i - co więcej - należy uczynić to szybko. Podczas prezentacji zaplanowanej z myślą o drupa cube Peter Wülfert podzieli się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Wskaże m.in. znaczenie farb drukarskich w odniesieniu do potrzeb rynku – zmian na nim zachodzących, coraz większej dywersyfikacji i presji czasowej. Zapraszamy zatem do udziału w tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się przedsięwzięciu”.

Więcej informacji na temat udziału Sun Chemical w drupa cube znajduje się TUTAJ.

Sun Chemical w zmieniającym się świecie opakowań

Firma Sun Chemical, będąc jednym z liderów w obszarze farb i lakierów dla branży opakowań, posiada w swojej ofercie szereg rozwiązań dedykowanych ich produkcji. Są wśród nich farby, lakiery, powłoki oraz inne produkty, przeznaczone do zadrukowywania różnego rodzaju powierzchni: papierowych, kartonowych, wykonanych z tworzyw sztucznych (m.in. folii), ale też szklanych czy metalowych.

„Nasze portfolio predestynuje nas do bycia kluczowym graczem rynkowym w branży opakowań, zarówno z uwagi na jego wszechstronność, globalną obecność, a zarazem dostępność poszczególnych produktów, ale też proekologiczność. Producenci opakowań kartonowych, etykiet, puszek, butelek wykonanych ze szkła, ale też np. wykorzystujący rozwiązania w zakresie ochrony marki – to nasi naturalni partnerzy i odbiorcy produkowanych i dystrybuowanych przez Sun Chemical produktów. Zapraszamy do kontaktu z nami i z naszymi autoryzowanymi dystrybutorami, działającymi w całym kraju” – podsumowuje Piotr Góral.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Organizator Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku RemaDays Warsaw poinformował, że ze względu na obecną sytuację epidemiczną wydarzenie nie odbędzie się w pierwszej połowie roku 2021. W komunikacie czytamy, że aktualnie prowadzone są rozmowy o możliwości zorganizowania specjalnej edycji targów w drugiej połowie roku. O szczegółach dowiemy się najpóźniej do końca kwietnia.

Polski Drukarz sp. z o.o., wydawca miesięcznika „Świat DRUKU”, zaprasza na Pierwszą Konferencję Online W Wielkim Formacie, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy, która odbędzie się 28 kwietnia 2021 r. w godz. 10–15 na platformie Click Meeting. Partnerami konferencji są firmy Atrium Centrum Ploterowe, Epson Europe oraz SCORPIO, zaś patronat branżowy nad wydarzeniem objęły: COBRPP, PIAP, PSSiDC, FestiwalDruku.pl, RemaDays, „Świat DRUKU”, Signs.pl.
Skutkiem epidemii COVID-19 było zamrożenie wielu branż, które do tej pory wykorzystywały wielkoformatowe grafiki reklamowe, oznakowania, upominki reklamowe. Wiele z nich nie wznowiło dotąd działalności, inne funkcjonują w ograniczonym zakresie. Niemniej ten czas zawieszenia uwolnił pokłady kreatywności i zmusił drukarnie wielkoformatowe do wytyczania nowych ścieżek eksploracji rynku i poszukiwania nisz, które z powodzeniem można zagospodarować. Żeby jednak zająć swoją niszę, trzeba nieraz wyjść poza schematy i podjąć odważną decyzję o zmianie lub dywersyfikacji działalności, powiększeniu parku maszynowego, a tym samym oferowanego asortymentu. Warto zatem zobaczyć, co rynek ma w tym zakresie do zaoferowania. Niestety obecnie nie możemy spotkać się na targach i konferencjach, gdzie moglibyśmy podziwiać możliwości maszyn i aplikacje drukowane na żywo. Pandemia wciąż nie sprzyja widzeniu się face to face, dlatego tym razem proponujemy spędzenie wspólnego czasu w przestrzeni wirtualnej.
Co dla Państwa przygotowaliśmy?

Papiery graficzne do druku cyfrowego (m.in. serie BergaJet i SuperiorJet); udoskonalone oprogramowanie do zdalnego akceptowania zleceń – Softproofing oraz Web Monitoring – rozwiązanie umożliwiające kontrolę wstęgi papieru w maszynie heatsetowej – to jedne z najważniejszych produktów z oferty Stora Enso, jakie firma będzie promować podczas virtual.drupa 2021. Odbywające się w dniach 20–23 kwietnia br. wydarzenie online to wirtualna odsłona najważniejszych targów poligraficznych na świecie. Skandynawski koncern przygotowuje z myślą o nim webinaria, powstała również specjalna podstrona.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.