Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Szwedzi chcą przejąć BSC Drukarnię Opakowań

Szwedzi chcą przejąć BSC Drukarnię Opakowań

Jak podał „Puls Biznesu”, dwie spółki należące do grupy AR Packaging – szwedzki A&R Carton, jeden z większych producentów opakowań kartonowych w Europie oraz jego spółka zależna Colorpack GmbH – ogłosiły wezwanie do sprzedaży akcji BSC Drukarni Opakowań. Za akcje notowanej na GPW spółki z Poznania oferują po 40,38 zł. Chcą zwiększyć udział w akcjonariacie tej spółki z obecnych 60,82 proc. do 100 proc.

Cena, jak zaznaczono w komunikacie, jest o 7% wyższa od średniej ceny ważonej tych akcji z ostatnich sześciu miesięcy. „W ciągu ostatniego roku giełdowy kurs BSC Drukarni Opakowań wzrósł o ponad 55% i jest obecnie na najwyższych historycznie poziomach. Przejęcie tego podmiotu wpisuje się w strategię rozwoju grupy AR Packaging. To poprzez akwizycje i rozwój organiczny wyrosła ona na wiodącego globalnego producenta opakowań w wybranych segmentach rynku. Pozyskanie inwestora strategicznego i pełna integracja działalności BSC Drukarnia Opakowań z naszą grupą, w tym z naszym zakładem w Krakowie, jest pozytywnym scenariuszem dla zapewnienia dalszego rozwoju tej spółki. Dalszy jej rozwój wymaga znaczących inwestycji, które możemy zapewnić jako inwestor branżowy. Do budowania przewagi konkurencyjnej w naszej branży kluczowe są zaawansowane i kapitałochłonne technologie” – mówi cytowany w komunikacie Harald Schulz, prezes AR Packaging i A&R Carton.

Grupa AR Packaging sfinalizowała w ostatnim czasie przejęcie niemieckiej firmy rlc packaging group, do której – poprzez Colorpack GmbH – należy 36,7% akcji poznańskiego producenta opakowań. Szwedzi zawarli też umowy zakupu spółek posiadających łącznie 24,13% akcji BSC Drukarni Opakowań od jej menedżerów – Janusza Schwarka i Arkadiusza Czysza. Właśnie dzięki tym transakcjom AR Packaging kontroluje już BSC Drukarnię Opakowań w 60,82%. Grupa nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.