Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations poinformowali, że w związku z przyjęciem przez Parlament UE przepisów dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., chcą przyłączyć się do akcji i promować zrównoważoną i ekologiczną produkcję opakowań. W tym celu zamierzają rozwinąć istniejącą już strefę Ekopack podczas zbliżającej się 11. edycji targów (2–3 kwietnia 2019r.).

Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe czy polistyrenowe pojemniki fast food to kwestia dotycząca bezpośrednio grupy docelowej targów. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający to producenci, dostawcy i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej. Ponieważ zasięg oddziaływania targów Packaging Innovations jako najważniejszej imprezy targowej z branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej jest szeroki, ich organizator chce rozpowszechniać wiedzę dotyczącą nowych regulacji. Ma przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwych i nieodwracalnych skutków produkcji i wykorzystania jednorazowych, plastikowych produktów oraz stworzenie miejsca i okazji do debaty na temat możliwości i alternatyw związanych z nowymi przepisami.

W ramach strefy Ekopack wystawcy prezentują każdego roku gronu ponad 5000 branżowych gości między innymi opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu oraz technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu. Podczas zbliżającej się odsłony wydarzenia organizatorzy chcą powiększyć grono firm prezentujących ekologiczne rozwiązania oraz stworzyć specjalny blok wykładów i warsztatów poruszających zagadnienia dotyczące zarówno nowych regulacji, jak i alternatyw dla produktów wykorzystywanych do tej pory. Jak podkreślają, ekologiczne opakowania to nie tylko papierowe torby i produkty pochodzące z recyklingu – to przede wszystkim świadomy przemysł, technologie i procesy produkcyjne tworzone z myślą o środowisku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu