Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Targi Packaging Innovations w służbie ekologii

Przedstawiciele Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations poinformowali, że w związku z przyjęciem przez Parlament UE przepisów dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., chcą przyłączyć się do akcji i promować zrównoważoną i ekologiczną produkcję opakowań. W tym celu zamierzają rozwinąć istniejącą już strefę Ekopack podczas zbliżającej się 11. edycji targów (2–3 kwietnia 2019r.).

Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe czy polistyrenowe pojemniki fast food to kwestia dotycząca bezpośrednio grupy docelowej targów. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający to producenci, dostawcy i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej. Ponieważ zasięg oddziaływania targów Packaging Innovations jako najważniejszej imprezy targowej z branży opakowań w Europie Środkowo-Wschodniej jest szeroki, ich organizator chce rozpowszechniać wiedzę dotyczącą nowych regulacji. Ma przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwych i nieodwracalnych skutków produkcji i wykorzystania jednorazowych, plastikowych produktów oraz stworzenie miejsca i okazji do debaty na temat możliwości i alternatyw związanych z nowymi przepisami.

W ramach strefy Ekopack wystawcy prezentują każdego roku gronu ponad 5000 branżowych gości między innymi opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu oraz technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu. Podczas zbliżającej się odsłony wydarzenia organizatorzy chcą powiększyć grono firm prezentujących ekologiczne rozwiązania oraz stworzyć specjalny blok wykładów i warsztatów poruszających zagadnienia dotyczące zarówno nowych regulacji, jak i alternatyw dla produktów wykorzystywanych do tej pory. Jak podkreślają, ekologiczne opakowania to nie tylko papierowe torby i produkty pochodzące z recyklingu – to przede wszystkim świadomy przemysł, technologie i procesy produkcyjne tworzone z myślą o środowisku.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu