Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / UPM Raflatac Forest Film zwycięzcą SPC Innowator Awards

UPM Raflatac Forest Film zwycięzcą SPC Innowator Awards

Materiał etykietowy Forest Film z portfolio UPM Raflatac został zwycięzcą w kategorii Innowacje na rzecz odpowiedzialnych surowców w ramach SPC Innovator Awards – konkursu organizowanego przez międzynarodową organizację Sustainable Packaging Coalition, którego celem jest wyszukiwanie i nagradzanie postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju opakowań w całym łańcuchu wartości.

Nagrodzony produkt (pisaliśmy o nim m.in. TUTAJ) to pierwszy na świecie materiał etykietowy wytwarzany w 100% na bazie surowców naturalnych. Jego głównym składnikiem jest drewnopochodna nafta UPM BioVerno produkowana z oleju talowego – pozostałości po procesie produkcji masy papierniczej pozyskiwanej z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Forest Film jest odpowiedzią fińskiego producenta laminatów etykietowych na potrzeby właścicieli marek pragnących zastąpić tradycyjne, nieodnawialne surowce na bazie paliw kopalnych zrównoważonymi, pochodzącymi z recyklingu materiałami.

„UPM Forest Film to nasz innowacyjny, pierwszy w branży materiał z folii polipropylenowej wyprodukowanej na bazie drewna, i naturalny krok na drodze do tworzenia inteligentnych rozwiązań ograniczających zużycie paliw kopalnych. Wydajność tego rozwiązania jest identyczna w porównaniu do innych standardowych produktów” – mówi Izabela Antczak, menadżer ds. rozwiązań opakowaniowych, UPM Raflatac Polska.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Integart wprowadziła na rynek innowacyjny na skalę światową program średnio- i długoterminowego wynajmu urządzeń HP Latex oraz HP Stitch. Program Rent2Print jest przeznaczony dla wszystkich klientów, którzy chcą użytkować urządzenia oraz czerpać maksymalne korzyści biznesowe, nie wiążąc się umową leasingu ani kredytem. To klient decyduje o terminie najmu, doborze sprzętu i jego wymianie bądź wykupie.
Program najmu obejmuje urządzenia drukujące firmy HP: HP Latex 115, 315, 335 oraz opcje Print&Cut; HP Latex 365, 375; HP Latex 560, 570; HP Stitch S300 oraz S500. Umowa najmu nie nakłada żadnych limitów druku, a w całym okresie uczestnictwa w najmie klient ma gwarantowany bezpłatny pełny pakiet serwisowy i okresowe przeglądy. Każdy zakup mediów w Integart dla uczestników Programu to rabat 3% obniżający automatycznie wartość raty najmu, nawet do 70%. To powoduje, że im więcej firma drukuje, tym mniej może płacić za najem urządzenia!
Więcej informacji na www.rent2print.pl.

Informacja promocyjna

W dniu 29 września 2020 r., podczas targów Polagra w Poznaniu, firma FANO Sp. z .o.o. zgłosiła akces do grona członków Polskiej Izby Opakowań.

W ramach partnerstwa, firmy Fujifilm, Illumina i Edale połączą siły w powstającym salonie wystawowym firmy Edale w jej siedzibie w Whiteley w Wielkiej Brytanii. Nowy obiekt, którego otwarcie zaplanowano na rok 2021, będzie miejscem wirtualnych prezentacji wydajnej kombinacji maszyn fleksograficznych Edale i systemu utrwalania UV LED Illumina oraz farb Flexo JJ firmy Fujifilm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.