Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / UPM Raflatac kontynuuje wysiłki na rzecz GOZ

UPM Raflatac kontynuuje wysiłki na rzecz GOZ

Firma UPM Raflatac od lat skupia się na działaniach mających na celu podnoszenie wydajności produkcji w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. W ostatnim czasie producent rozwiązań w zakresie samoprzylepnych materiałów etykietowych przetestował narzędzie Circulytics, oferowane przez Fundację Ellen MacArthur, i otrzymała ogólną ocenę B. Oznacza to, że firma osiąga znaczące postępy w zakresie wdrażania rozwiązań obiegu zamkniętego.

Circulytics to narzędzie stworzone przez Fundację Ellen MacArthur, które dzięki specjalnym wskaźnikom oceniającym poszczególne działania danej firmy i zbierające je w całość (na poziomie ogólnym) pozwala określić, jak przedsiębiorstwo funkcjonuje w ujęciu cyklicznym. Dzięki tym danym i z uwzględnieniem spostrzeżeń i analiz Fundacji, analitycy danej firmy mogą zrozumieć, w jakim stopniu wykorzystuje ona możliwości biznesowe w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, oraz na poprawie jakich obszarów należy się skoncentrować, by osiągnąć wzrost.

W swoim raporcie Fundacja Ellen MacArthur stwierdziła: ​​„Firma UPM Raflatac podjęła szeroko zakrojone działania, aby umożliwić i przyspieszyć przejście do zamkniętego modelu biznesowego. Zalecamy kontynuację realizacji programu gospodarki o obiegu zamkniętym i dalsze zaangażowanie w pracę z kontrahentami, zwłaszcza dostawcami”. Ponadto raport uznaje za sukces pozyskiwanie przez firmę UPM Raflatac odnawialnych i zrównoważonych materiałów, ale jednocześnie zachęca do ulepszenia systemów informatycznych, aby umożliwić lepsze śledzenie zakresu zróżnicowania źródeł surowców (pierwotnych, odnawialnych i pochodzących z recyklingu). Dalsza część raportu zachęca do wykorzystywania większej ilości energii odnawialnej w zakładach produkcyjnych firmy. Obecnie 5 z 10 fabryk na całym świecie (w tym 3 w Stanach Zjednoczonych) jest w pełni zasilanych energią odnawialną.

„Uważamy, że etykiety mają strategiczne znaczenie w obiegu opakowań i w sposobie, w jaki nasza firma realizuje postulat gospodarki o obiegu zamkniętym. Choć jesteśmy zadowoleni z naszego wyniku, wiemy, że przed nami nadal wiele pracy” – podsumował Oona Koski, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w UPM Raflatac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Stowarzyszenie FESPA, organizator międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo oraz European Sign Expo, rozpoczęło kampanię promującą tegoroczną odsłonę obydwu wydarzeń. Zaplanowano je na termin 31 maja – 3 czerwca 2022 r. w przestrzeniach wystawienniczych Messe Berlin. Tematem przewodnim kampanii jest hasło „Experience Print in Motion” (Doświadczaj druku w ruchu), które odnosi się do nieustannego rozwoju rynku druku specjalistycznego i obsługującej go technologii, która dokonuje się mimo wyzwań ostatnich dwóch lat.

Podczas 22. odsłony swojej dorocznej konferencji Connect w Las Vegas (17–21 stycznia 2022 r.) firma Electronics For Imaging zaprezentowała nowe rozwiązania ze swojego portfolio, przeznaczone do druku cyfrowego (m.in. atramentową drukarkę produkcyjną EFI Pro 30h) oraz – premierowo – produkty z rodziny Fiery.

Prężnie działająca drukarnia Hedom z Krosna o imponującej, 100-letniej tradycji, oferująca kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy, zainstalowała w ostatnim czasie system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.