Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / UPM Raflatac przejmuje firmę AMC AG

UPM Raflatac przejmuje firmę AMC AG

Zakład AMC w Hagenow

Firma UPM Raflatac poinformowała o przejęciu niemieckiej spółki AMC AG (Advanced Methods of Coating), w której portfolio są marki Intercoat (powlekane samoprzylepne etykiety foliowe i materiały dla branż graficznej i visual communiaction) oraz Global Notes i Print Inform (usuwalne produkty samoprzylepne). Transakcja ta przyspieszy rozwój i rozszerzy ofertę produktów UPM. Umowa ma zostać sfinalizowana najpóźniej w 3. kw. 2022 r., co zależy od uzyskania zgód organów regulacyjnych. Nie podano szczegółów transakcji.

Założona w 1996 r. AMC AG – z korzeniami sięgającymi roku 1959 – jest firmą prywatną, od lat pozostającą w tych samych rękach. Spółka posiada dwa zakłady produkcyjne w Kaltenkirchen i Hagenow w północnych Niemczech. Firma zatrudnia ponad 300 osób, a jej sprzedaż w ostatnim roku finansowym wyniosła 110 mln euro.

Akwizycja wpisuje się w strategię UPM, polegającą na organicznym rozwoju łańcucha wartości specjalistycznych materiałów opakowaniowych, i wzmacnia transformację firmy oraz tworzenie trwałych wartości w jednym z trzech głównych obszarów wzrostu. „Przejęcie wzmocni naszą pozycję w Europie Środkowej i rozszerzy naszą ofertę o nowe linie produktów samoprzylepnych. Doceniamy zdolności produkcyjne i portfolio produktów AMC – dzięki ich włączeniu do wydajnego łańcucha dostaw oraz sieci sprzedaży i dystrybucji UPM Raflatac osiągniemy dalszy wzrost. Czekamy na chwilę, gdy będziemy mogli zaoferować naszym obecnym i nowym klientom jeszcze bogatszą gamę produktów” – mówi Antti Jääskeläinen, wiceprezes wykonawczy w UPM Raflatac.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.