Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / UPM zmniejsza produkcję papieru

UPM zmniejsza produkcję papieru

Fot. UPM

Firma UPM poinformowała o planowanym ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling. Wyłączona zostanie z linii produkcyjnej zostanie jedna z maszyn – PM 10 – co przełoży się na zmniejszenie produkcji papieru powlekanego w Europie o około 155 tys. ton w skali roku. W kwietniu rozpoczną się rozmowy z pracownikami na temat planowanych zmian.

Szacuje się, że restrukturyzacja będzie kosztowała około 30 mln euro, przy czym efekty zaplanowanych działań mają przynieść roczne oszczędności w wysokości około 17 mln euro. „W ciągu ostatnich 10 lat obserwujemy systematyczne kurczenie się światowego rynku papieru. Firma UPM Communication Papers zareagowała na ten trend poprzez selektywne redukcje mocy produkcyjnych, biorąc pod uwagę konkurencyjność swojej działalności. Dziś chcemy koncentrować się na utrzymaniu najnowocześniejszych i konkurencyjnych aktywów” – mówi Winfried Schaur, executive vice president UPM Communication Papers.

„UPM utrzymuje pozycję wiodącego dostawcy papierów do druku magazynów na całym świecie. Wśród naszych europejskich maszyn PM 10 użytkowana w Plattling ma zarówno najniższą wydajność, jak i najwyższy wiek techniczny. Chcąc pozostać wiarygodnym partnerem, musimy dopasować naszą zdolność produkcyjną i zaangażować się w uczciwy dialog z przedstawicielami pracowników. Jednocześnie będziemy nadal dostarczać produkty o najwyższej jakości, w pełni obsługując cały proces” – zapewnia Ruud van den Berg, senior vice president, Magazines, Merchants and Office Business w UPM Communication Papers.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu