Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / UPM zmniejsza produkcję papieru

UPM zmniejsza produkcję papieru

Fot. UPM

Firma UPM poinformowała o planowanym ograniczeniu produkcji papieru w niemieckim zakładzie UPM Plattling. Wyłączona zostanie z linii produkcyjnej zostanie jedna z maszyn – PM 10 – co przełoży się na zmniejszenie produkcji papieru powlekanego w Europie o około 155 tys. ton w skali roku. W kwietniu rozpoczną się rozmowy z pracownikami na temat planowanych zmian.

Szacuje się, że restrukturyzacja będzie kosztowała około 30 mln euro, przy czym efekty zaplanowanych działań mają przynieść roczne oszczędności w wysokości około 17 mln euro. „W ciągu ostatnich 10 lat obserwujemy systematyczne kurczenie się światowego rynku papieru. Firma UPM Communication Papers zareagowała na ten trend poprzez selektywne redukcje mocy produkcyjnych, biorąc pod uwagę konkurencyjność swojej działalności. Dziś chcemy koncentrować się na utrzymaniu najnowocześniejszych i konkurencyjnych aktywów” – mówi Winfried Schaur, executive vice president UPM Communication Papers.

„UPM utrzymuje pozycję wiodącego dostawcy papierów do druku magazynów na całym świecie. Wśród naszych europejskich maszyn PM 10 użytkowana w Plattling ma zarówno najniższą wydajność, jak i najwyższy wiek techniczny. Chcąc pozostać wiarygodnym partnerem, musimy dopasować naszą zdolność produkcyjną i zaangażować się w uczciwy dialog z przedstawicielami pracowników. Jednocześnie będziemy nadal dostarczać produkty o najwyższej jakości, w pełni obsługując cały proces” – zapewnia Ruud van den Berg, senior vice president, Magazines, Merchants and Office Business w UPM Communication Papers.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W celu zachowania elastyczności produkcji i dostosowania się do zmian na włoskim rynku opakowań, firma Italgrafica, mająca siedzibę w północnej części kraju i specjalizująca się w druku etykiet, zdecydowała się na zainwestowanie w drugą już maszynę hybrydową Omet XJet. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie z konfiguracją wieloprocesową, łączącą technologię Durst Inkjet z rozwiązaniami fleksograficznymi firmy Omet, a także urządzeniami do wykańczania i przetwarzania, co pozwala na kompleksową produkcję etykiet w jednym przebiegu.

Kiedy przyszłość nas zaskakuje, musimy szybko zareagować i odkryć na nowo wszystkie możliwości, jakie oferuje teraźniejszość. Już 24 czerwca 2020 r. zapraszamy do udziału w internetowej konferencji Print4All – Future Factory… innej niż pierwotnie planowaliśmy.
Choć wydarzenie zyskuje nową formę transmisji na żywo, jego istota pozostaje niezmieniona: program konferencji wciąż pełni funkcję okna szeroko otwartego na naszą szybko zmieniającą się przyszłość, a fizyczny dystans dzielący nas od specjalistów odpowiadających na pytania nie przeszkodzi nam w odbiorze tej chwili, będącej okazją do długo oczekiwanej dyskusji.
Future Factory Conference, stanowiąca część Print4All, to najlepszy sposób, aby reagować na teraźniejszość, patrząc w przyszłość. To wydarzenie, w którym musisz wziąć udział, by poznać możliwe przyszłe scenariusze.
Nie przegap tej okazji!

Informacja reklamowa

W najbliższą środę, 3 czerwca o godz. 15, firma Konica Minolta organizuje otwarty webinar pod tytułem „Druk etykiet szansą na biznes w czasach COVID-19”. Podczas tego wirtualnego spotkania specjaliści przybliżą informacje na temat obecnej kondycji rynku etykiet w Polsce, wskażą najnowsze trendy oraz pokażą możliwości i szanse na rozwój biznesu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.