Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Udany przełom roku dla manroland Goss Group

Udany przełom roku dla manroland Goss Group

Fot. manrolandgoss.com

W rok po połączeniu Goss International oraz manroland web systems, firm działających na rynku rolowych systemów druku offsetowego (które miało miejsce na początku marca 2018 r.), przedstawiciele nowo powstałego przedsiębiorstwa poinformowali o udanym zamknięciu roku finansowego 2018. Przy łącznym obrocie wynoszącym 293 mln euro i zamówieniach wynoszących 327 mln euro, firma ugruntowała swoją pozycję na rynku. Dodatkowo ostatnie duże zamówienia z przełomu roku, o wartości 50 mln euro, zwiększyły portfel zamówień do 200 mln euro w ramach projektu.

Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy firma manroland Goss zaprezentowała się jako silnie działający partner w zakresie rozwiązań dla branży poligraficznej. „Naszym celem jest zapewnianie najbardziej kompleksowej oferty dostępnej na rynku, z obniżonymi strukturami kosztów i z naciskiem na efektywność procesów biznesowych. Nasza strategia jest jasna i zakłada dalszy rozwój silnej pozycji rynkowej, a także rozwój nowych rentownych obszarów biznesowych” – powiedział prezes Alexander Wassermann, odnosząc się do bilansu z poprzedniego roku. W związku z tak zdefiniowanym kierunkiem firma skupia się na inwestowaniu w obszary przyszłościowe: druk opakowań elastycznych, system Maintellisense oraz inteligentną platformę handlową B2B e-commerce Market-X. Wyrazem strategii rozwoju firmy jest także zakup aktywów Harland Simon (rozszerzający portfolio firmy w zakresie rozwiązań automatyzacji) oraz przejęcie GWS (uzupełniające globalną działalność handlową w obszarze maszyn używanych).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu