Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Mix - News / Vinfoil z certyfikatem MyClimate

Vinfoil z certyfikatem MyClimate

Vinfoil, dostawca rozwiązań przeznaczonych do uszlachetniania, specjalizujący się w technologii foliowania na zimno, uzyskał certyfikat międzynarodowej organizacji MyClimate, zaświadczający, że emisja dwutlenku węgla w procesie produkcji i eksploatacji każdego egzemplarza maszyny Optima SF110MF jest w 100% kompensowana przez Vinfoil. Niderlandzki producent we współpracy z MyClimate zapewni inwestycje w kilka projektów równoważących emisję CO2 na całym świecie.

Jak zapewnia Vinfoil, celem działalności firmy jest nie tylko dostarczanie branży poligraficznej nowoczesnych rozwiązań do uszlachetniania, ale nieustanne poszukiwanie możliwości, aby opakowania, technologie drukowania i przetwarzanie odpadów były bardziej zrównoważone i miały mniejszy wpływ na środowisko. Dzięki współpracy z MyClimate, zwieńczonej pierwszym certyfikatem potwierdzającym zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska, Vinfoil stał się pierwszym na świecie producentem rozwiązań do foliowania na zimno, gwarantującym pełną kompensację emisji dwutlenku węgla, wynikającej z pracy wytwarzanych przez siebie rozwiązań. Jak zbadano w trakcie trwania projektu, maszyna Vinfoil Optima SF110MF w różnych fazach cyklu życia produkuje łącznie 45,3 tony CO2 (przy czym co najmniej dodatkowe 20% należy dodać, aby uwzględnić niepewność co do tych liczb).
„Jesteśmy dumni, że uzyskaliśmy tak ważny dla nas certyfikat, który pokazuje ogromny wysiłek, jaki wkładamy w działania na rzecz ochrony środowiska. Misją Vinfoil jest stałe zwiększanie poziomu naszych rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i nie zejdziemy z tej drogi. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym działaniom zyskujemy nie tylko my, jako dostawca maszyn do uszlachetniania, ale przede wszystkim nasi klienci” – wyjaśnia Vincent van der Heijden, prezes i dyrektor generalny Vinfoil.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Na naszej stronie internetowej jest już dostępne pierwsze tegoroczne wydanie naszego miesięcznika, pełne ciekawych i przydatnych treści – piszemy m.in. o trendach w projektowaniu opakowań oraz w komunikacji wizualnej, jest też o sublimacji, sitodruku, tampondruku i druku zmiennych danych w wielkim formacie, oraz o prognozach dla rynku książki…
Warto też sięgnąć po wersję drukowaną, która trafi do Państwa rąk w przyszłym tygodniu, bo tylko w ten sposób będą Państwo mogli docenić efektowną okładkę, na której wykorzystano złudzenie optyczne polegające na wrażeniu poruszania się uszlachetnionych elementów.
My tymczasem rozpoczęliśmy już prace nad lutowym numerem, w którym skupimy się na tematach z obszaru szeroko pojętego prepressu, przyjrzymy się wszystkim etapom powstawania opakowań, nie zabraknie również słów kilku o korespondencji masowej i finansowaniu branży poligraficznej. Wydanie to przygotowujemy z myślą o wydarzeniach zaplanowanych na II kwartał 2021 r., podczas których będziemy mieli przyjemność dystrybuować dla Państwa nasz magazyn – będą to m.in. targi Film Video Foto (Łódź, 15–17 kwietnia) oraz targi Warsaw Pack (Nadarzyn, 26–28 maja).
Zachęcamy do publikacji reklam lub artykułów promocyjnych, jak również modułów-wpisów reklamowych firmy w zestawieniach tematycznych, które znajdą się w tym numerze – to także możliwość przekazania klientom krótkiej informacji o najnowszej Państwa ofercie! Wśród zestawień znajdą Państwo następujące: Dostawcy rozwiązań i usług dla prepressu, systemy zarządzania produkcją poligraficzną; Dostawcy rozwiązań i usług w zakresie produkcji opakowań i etykiet; Producenci opakowań z tektury falistej i litej; Producenci opakowań giętkich i etykiet.
Zapraszamy!

Firma Ryobi MHI Graphic Technology (RMGT), producent arkuszowych maszyn offsetowych, ma nowego oficjalnego dystrybutora swoich produktów krajach Europy Środkowej – w wyniku porozumienia dotychczasowy główny przedstawiciel RMGT w tym regionie, firma Mueller Martini, przekazała prawa polskiej firmie Derya, która od 2011 r. jest wyłącznym przedstawicielem RMGT na terenie naszego kraju. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. i dotyczy ośmiu krajów: Czech, Słowacji Węgier, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny oraz Czarnogóry.

Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, z badania Komisji Europejskiej (SAFE 2020) wynika, że leasing pozostaje najbardziej istotnym źródłem finansowania dla polskich firm z sektora MŚP. Drugim najczęściej wskazywanym instrumentem jest linia kredytowa, a trzecim – dotacje. Wśród najważniejszych problemów, z jakimi zmagają się przedsiębiorcy, wymieniane są kwestie kadrowe, regulacyjne i inne problemy – w tym problemy związane ze skutkami pandemii COVID-19.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.